Yeni Sahiplendiğin Köpeğin İçin İsim Bulmak

Yeni sahiplendiğin köpeğin için isim mi arıyorsun? Öyleyse senin için hazırladığımız yazımıza bir göz at. Belki senin için önerdiğimiz bu adımlar en iyi ismi seçmene yardımcı olur…

yeni sahiplendiğin

 

 

Yeni sahiplendiğin köpeğin için mükemmel ismi bulmak çok zor biliyoruz. Doğru yapmak konusunda endişeleniyor olabilirsin. Ne de olsa, bu adı uzun süre kullanacaksın. Ancak, görev ne kadar büyük görünse de, çok fazla endişelenmemeye çalış. Hangi ismi seçersen seç, dostunu temsil edecek. Bizce bu harika bir şey. Üstelik tek başına değilsin. Bu konuda sana destek olacağız.

Köpeğine Doğru İsmi Nasıl Seçeceksin?

Harika bir köpek ismi seçmenin arkasında biraz sanat ve bilim var. Özellikle kısa ve neşeli isimler ona her daim neşeyle bakmanı sağlayabilir.

Mümkünse iki heceli isimler kullan, çünkü ilk hece ikinci hece için bir ısınma işlevi görür. Hatta hayvan davranışçıları ve eğitmenleri genellikle bir isimde keskin sesli ünsüzler kullanmanı önerir. Çünkü bunlar biraz ‘klik’ gibi bir ses çıkarır ve bu nedenle köpekler onlara çok duyarlı olur.

Ek olarak, şu ipuçlarını aklında bulundur:

  • Gerçekten sevdiğiniz bir isim seç. Çünkü bu ismi her zaman kullanacaksın.
  • Yeni adı birkaç gün dene ve köpeğinin nasıl tepki verdiğini gör.
  • Köpeğine, başkalarının rahatsız edici veya utanç verici bulabileceği bir isim verme. Yani ırkçı, kültürel hakaretler, genel hakaretler, kaba argo terimler ve içinde küfür olan isimlerden bahsediyoruz
  • Genel bir kural olarak, köpek adını öğrendikten sonra adını değiştirmekten kaçın. Adı değiştirmen gerekiyorsa, benzer seslenilen bir ad seçmeyi dene. Örneğin; “Bailey”, “Hailey” veya “Charlie” isimleri kolayca “Harley” veya “Farley” olabilir.

yeni sahiplendiğin

Ek Hususlar

Özellikle yoğun nüfuslu bir bölgede yaşıyorsan en yaygın isimlerden kaçınmak istemen normal. Muhtemelen köpeğinin adıyla başka köpeklerle karşılaşacaksın. Köpek parkında veya veterinerde başka bir köpeğe seslendikleri zaman kafası karışır değil mi?

Bella, Bailey, Max, Molly, Buddy ve Lucy isimleri en popüler köpek isimlerinden sadece birkaçı. Bunun zamanla değişeceğinden emin ol. Çünkü her konuda olduğu gibi popülerlik sürekli değişiyor. Bu nedenle bir isme karar vermeden önce biraz araştırma yap. Çevrede duyduğun köpek isimleri hafızana at. Hafızanın kuvvetli olması sonradan çok işine yarayacak.

Köpeğine aile üyelerinden veya arkadaşına ait bir isim vermek istiyorsan, önce o kişiye bu konuda ne hissettiğini sorman gerekir. Genellikle de böyle isimler pek hoş karşılanmaz biliyorsun. Özellikle de bizim kültürümüzde. Kimseyi alındırmak istemezsin değil mi?

Senin köpeğinin adı ne? Bu ismi neden seçtin? Tatlı dostunun adını öyle merak ediyoruz ki! Lütfen bizimle paylaş ve diğer okurlarımız için de öneri sunmuş ol.

Paylaşan heymypet