Yaz İçin Harika Serin Köpek İkramları

Dışarıda sıcaklık yükseldiğinde, köpeğin kolayca aşırı derecede ısınabilir. Sıcak çarpması, köpeklerimizi etkileyebilecek birçok yaz tehlikesinden sadece biridir. Sıcak havalarda köpeğini serin tutmanın birçok yolu vardır. Soğutulmuş veya dondurulmuş köpek maması köpeğin için harika bir sürprizdir. Sadece köpeğini serinletmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda içeride kapalı kaldığında can sıkıntısını gidermeye de yardımcı olabilirler. Herhangi bir yeni tedavide olduğu gibi, köpeğinin sindirim sisteminin yeni mamayı kusma ve/veya ishale yol açmadan idare edeceğinden emin olmak için küçük bir miktarla başlayın. İkramların köpeğinin diyetinin küçük bir kısmıyla (yaklaşık %5’ini düşünün) sınırlı olması gerektiğini unutma. İşte köpeğinin seveceği yaz için sağlıklı, soğuk yiyecek fikirleri:

Köpek Dondurması “Krema”

Köpekler gerçekten dondurmayı sever ama onlar için sağlıksızdır. Şeker, kalori sayısını çok yükseltir ve fazla süt ürünleri kusmaya veya ishale neden olur. Köpek dondurması satan markalar var. Ancak evde kendin de yapabilirsin. İşte ihtiyacın olanlar:

-1 olgun muz

-1 kg sade yoğurt

-1 yemek kaşığı fıstık ezmesi (kremsi olması en iyisi)

Malzemeleri bir blender veya mutfak robotunda karıştır. Karışımı üç veya dört farklı küçük kaba dök ve gece boyunca dondur. Köpeğinin en çok sevdiği tadı ve dokuyu elde etmek için her bir bileşenin miktarını ayarlayabilirsin. İkramları kabın içinde bırak ve bir tanesini köpeğine servis et. Ancak denetlediğinden emin ol (böylece kabı yemez). Onları kaplarından çıkarmazsan bu ikramlar daha uzun süre dayanır. İnce doğranmış elma, havuç veya yağsız et gibi karışımları da dene.

Buzlu Mama İkramları

Köpeklerin seveceği hızlı ve kolay dondurulmuş dondurmalar için tek ihtiyacın olan şey: tavuk suyu veya et suyu.

Et suyunu buz kalıplarına veya mini muffin kalıplarına dök ve gece boyunca dondur. Köpeğin için ödül olarak birkaç taneyle tek başına besleyebilirsin. Ya da lezzeti arttırmak için köfteleri mama tanesinin üzerine veya su kabına yerleştirmeyi dene. Yine, ince doğranmış havuç, elma veya yağsız et gibi karışımları dene.

Meyveli bir soğuk ikram için, seyreltilmiş su ile şeker ilavesiz dondurmayı dene. Bir karpuzu parçalara ayırıp dondurabilirsiniz. Köpekler bu hafif tatlı dondurulmuş ikramları sıcak bir günde severler. Sen de onların bu hallerinden zevk alırsın.

Dondurulmuş Kong Doldurma

Kong, uygun şekilde doldurulduğunda hemen hemen her köpeği için harika bir doldurulabilir köpek oyuncağıdır. Bu oyuncağa koyabileceklerinin neredeyse sonu yok. İçini duygusal bir yiyecek karışımıyla doldur. Dondurucuya koy (içinde ne kadar uzun olursa, o kadar sert donar, ancak doldurduktan iki saat sonra servis edebilirsiniz). Piyasada deneyebileceğin başka Kong benzeri doldurulmuş köpek oyuncakları var. Aşağıdaki bileşenlerin karışımlarıyla deney yap:

-Yoğurt (sade)

-Muz

-Konserve balkabağı (daha fazlası ishale neden olabileceğinden porsiyon başına bir çorba kaşığından fazla olmamalıdır)

-Konserve köpek maması

-Kıyma (sade, yağsız)

-Kıyılmış tavuk veya hindi (sade, yağsız)

-Doğranmış havuç ve/veya elma

-Köpeğinin mama tanesi

İstenilen malzemeleri birlikte karıştır. Bunu elle, bir blender veya mutfak robotu ile yapabilirsin. Kolay doldurma için karışımı krema sıkma torbasına koyun. Eğer buna sahip değilsen, plastik kilitli bir torbayı doldurmayı ve alt köşelerinden birini kesmeyi dene. Torbanın içeriğini Kong’a veya başka bir doldurulabilir oyuncağa sıkıştır. Servis yapmadan önce en az iki saat dondur (ancak bir gece donması en iyisidir).

Bebek Maması

İkramları karıştırmak istemiyor musun? Marketten biraz bebek maması al. Sığır eti, tavuk, tatlı patates ve meyve (elma veya muz) formülleri özellikle işe yarar. Bir gece boyunca ambalajında ​​dondur, ardından servis yap.

UYARI!

-Toksik gıda bileşenleri (soğan gibi) içermeyen formüller seçtiğinden emin ol.

-Kabı çiğnemelerini veya yutmalarını önlemek için bu yiyecekleri köpeğine verirken köpekleri daima denetle.

-Herhangi bir köpek mamasının, asla köpeğinin günlük mama alımının yaklaşık yüzde 5-10’undan fazlasını oluşturmaması gerektiğini unutma.

 

Paylaşan heymypet