Taylandlı Denizciler Yanan Gemiden 4 Yavru Kedi Kurtardı!

Tayland yakınlarındaki Andamand Denizi’nde bir balıkçı gemisi yanmaya başladı. Yıkılıp yanan gemiden can havliyle kurtulan Taylandlı denizciler, ne oldu da gemiye geri döndü dersin? Anlaşılan bunun için önemli bir sebepleri vardı…

Yanan Gemiden Kurtulan Kediler

Yanan gemiden kurtulan kediler kameralara yansıdı! Taylandlı denizciler tüm dünyanın takdirini toplayan örnek bir davranışta bulundular. Böylelikle ortaya iç ısıtan görüntüler çıktı. Önce bu görüntülerin hikayesine değinelim. Andamand Denizi açıklarında 10 civarı balıkçı teknesi, bilinmeyen sebeplerden dolayı alevler içerisinde kaldı. Doğal olarak mürettebat, yanan gemilerden atlayarak can havliyle uzaklaşmaya başladı. Yangın söndükten sonra, etrafta bir petrol sızıntısı olup olmadığını kontrol etmek için geri döndüler. Şayet petrol sızıntısı olsaydı, gemiler ansızın tekrar alevlenebilirdi. Yani bir noktada tehlikeli bir işe kalkışıyorlardı ama sızıntıyı kontrol etmeleri de şarttı.

Gemilere yaklaşan donanma erlerinden bir tanesi, gemiyi kontrol etmek için telefonunun kamerasıyla zoom yaptı. İşte tam da o anda, gemide mahsur kalan 4 tane ufak kedi olduğunu gördü! Her ne kadar sızıntı riski olsa da, hiç tereddüt etmeden suya atlayarak yanan gemiden kedileri kurtarmak için yola koyuldu. Gemiye ulaştıktan sonra binbir tedbirle kedileri oradan teker teker çıkardı. Onları omzuna oturtan denizci, korkup kendisine sıkı sıkı yapışan yanan gemiden kurtulan kediler güvenliğe ulaştırdı.

TAYLANDLI DENİZCİLER BİR FACİANIN ÖNÜNE GEÇTİ

Taylandlı denizciler kedicikleri kurtardı

Taylandlı denizciler arasından kedileri kurtaran Astsubay Wichit Pukdeelon, “Kameramı tekneyi yakınlaştırmak için kullandım ve bir veya iki kedinin kafalarını dışarı çıkardığını gördüm. Sonra tereddüt bile etmedim” şeklinde bir açıklama yaptı. Denizcinin sırtında teker teker koruma botuna alınan kedilerin durumu oldukça iyi.

Sosyal medyada büyük takdir ve beğeni toplayan bu davranış, hayvanlara yapılan onca eziyet göz önüne alındığında hala bir umut var dedirtiyor. İşte faciadan kılpayı kurtulan dört tane şirin mi şirin patili dostumuzun fotoğrafı! Ne kadar da masum ve korku dolu bakıyorlar.

Başka bir kahramanlık hikayesi okumak istersen buradan ulaşabilirsin! Fakat şimdiden uyaralım. Bu sefer baş kahraman bir insan değil, Rus bir kedi!

Paylaşan heymypet