Vahşi Yaşam Komedi Fotoğrafları Yarışması 2021 Finalistleri!

Vahşi Yaşam Komedi Fotoğrafları’na daha önceden değinmiştik. Ancak o, geçen senenin yarışmasıydı. Hayvan dostlarımızın girdiği şapşal hallerin tadı damağımızda kaldı ki, bu senenin finalistlerine de sitemizde yer vermek istedik. Fotoğrafları görünce bize hak vereceksin!

Vahşi yaşam komedi fotorağfları

Önce Vahşi Yaşam Komedi Fotoğrafları Yarışması (VYKFY) 2020, sonra da Evcil Hayvan Komedi Fotoğrafları  Yarışması’nı yazılarımıza konuk ettik. Her iki yarışmanın katılımcıları da keyfimize keyif kattı açıkçası. Bundan ötürü, sıra geldi VYKFY 2021 finalistlerine!

Eğer bir evcil hayvanla yaşıyorsan, hayvan dostlarımızın kendilerini ne denli komik hallere soktuğunu biliyorsundur. Hatta bazı kedi ve köpek türlerinin özel olarak gelişmiş bir espri anlayışı var. Mesela Minyatür Schanuzer ve Airedale Terrier ya da Smokin kediler pek esprilidirler. Espri demişken, hayvan dostlarımız espriler ya da komikliklerle karşılaşınca kahkaha atar mı sence? Bilim dünyası bu soruyu bizim adımıza yanıtlamış. Eğer istersen bu konuyu ele alan yazımıza buradan ulaşmanı tavsiye ederiz!

Biz en iyisi dönelim yarışmamıza. Vahşi yaşam fotoğrafçıları muhtemelen bu fotoğrafları bilerek yakalamadı. Daha doğrusu, amaçları komik hayvan fotoğrafları çekmek değildi herhalde. Zaten hayvan dostlarımızın hiçbir fotoğrafta komiklik yapma amacı güttüğünü de düşünmüyoruz. Fakat fotoğrafçılık öyle bir meslek ki, bazen kameranıza ne takılacağı belli olmuyor.

Sözü daha fazla uzatmayalım, bizzat fotoğrafların kendisi derdimizi yeterince iyi anlatacak zaten.

vahşi yaşam komedi fotoğrafları
Fotoğraf: Andrew Mayes

Andrew Mayes bu fotoğrafı Güney Afrika’da yan yana duran çekirgekuşları sayesinde yakaladı. “Pazartesi günü böyle oluyorum” diyerek fotoğrafı yarışmaya yolladı.

vahşi yaşam komedi fotoğrafları
Fotoğraf: Chee Kee Teo

Bu fotoğrafın ne anlattığını tahmin etmek aslında pek de güç değil. Anne bir su samuru, yavrusuna yüzme dersi veriyor. Yavrunun surat ifadesi ve annenin telaşı derslerin nasıl gittiğini yeterince anlatıyor herhalde…

vahşi yaşam komedi fotoğrafları
Fotoğraf: K. Gurumoorthy

VAHŞİ YAŞAM KOMEDİ FOTOĞRAFLARI YARIŞMASI 2021

Bu sinirli dostumuz ise Hindistan açıklarında kameralara takıldı. Fotoğrafı çeken fotoğrafçıya yegane tavsiyemiz hızla o ortamı terk etmesi şeklinde. Aksi takdirde dayak geliyor sanki.

vahşi yaşam komedi fotoğrafları
Fotoğraf: Ken Jensen

Yorum yok.

vahşi yaşam komedi fotoğrafları
Fotoğraf: Sarosh Lodhi

Bu genç Langur maymunu kesinlikle sanatçı bir ruha sahip ama arkadaşları onu anlıyor gibi gözükmüyor maalesef. Olsun, biz kendisini alkışlıyoruz.

vahşi yaşam komedi fotoğrafları
Lea Scaddan

Arkadaş Hamlet tiradı atıyor olabilir mi?

Finalistler arasında bizim en çok hoşumuza giden fotoğraflar bu şekilde. Belki bizi kahkadan kırıp yere dökmüyorlar. Yine de fotoğraflara şöyle biraz baktığımızda durumun komikliği alttan alta kendini belli ediyor. Haksız mıyız? Bu arada, geçen senenin finalistlerine de buradan ulaşabilirsin!

Paylaşan heymypet