Tüylerinin Kesilmesi Gerekmeyen Köpek Türleri Hangileri?

Bazı ebeveynlerin köpeklerin tüylerine alerjisi olur ve belirli aralıklarla tıraş ettirmesi gerekir. Şimdi sayacağımız tüylerinin kesilmesi gerekmeyen köpek türlerinde böyle bir sorun yok. Peki bu türler hangileri?

tüylerinin kesilmesi

 

 

Meşgul biriysen, köpeğini dört ila altı haftada bir kuaföre götürmek için vaktinin olmaması normal. Nedeni ne olursa olsun, tüylerinin kesilmesi gerektirmeyen bazı köpek türleri hakkında daha fazla bilgi edinmeni istedik.

Neden Bazı Köpek Türlerinin Tüylerinin Kesilmesine Gerek Olmaz?

Her köpek için tüylerini temiz ve sağlıklı tutmak, rutin banyo ve fırçalama çok önemli. Dolayısıyla düzenli bir bakım gerekir. Köpekler ayrıca tüylerini ve derilerini parlak ve iyi durumda tutmaya yardımcı olmak için sağlıklı ve dengeli bir diyete ihtiyaç duya. Bununla birlikte, bazı köpeklerin, özellikle kısa tüyleri olanların, düzenli düzeltmeye ihtiyacı olmaz. Bu tüyler doğal olarak kısa kalır ve kendi başlarına matlaşma olasılığı daha düşük.  u da onların bakım ihtiyaçlarını kolaylaştırır.

Tüylerinin Kesilmesi Gerekmeyen Köpek Türleri

Beagle

Beagle, tazı grubunda yer alan küçük, kısa tüylü bir tür. Bu av köpeklerinin bakım ihtiyaçları az olur ve nadiren tüylerini kestirmeleri gerekir.

Boston Terrier

Başka bir küçük cins olan Boston Terrier, kısa tüylü sevimli bir kucak köpeği. Tüylerini kestirmeleri gerekmese bile yine de cilt endeksiyonlarının önlenmesi için düzenli bakım şart.

Boxer

Daha büyük bir cins olan Boxer, kısa burnu olan başka bir kısa tüylü köpekç Kırışıklıkların ve kulakların düzenli bakımı da dahil olmak üzere Boston Terrier’e benzer bakım ihtiyaçları var. Ancak tüyleri söz konusu olduğu zaman onlara bakım yapmak çok kolay. Haftalık fırçalama ve düzenli banyo tüylerini parlak tutar.

tüylerinin kesilmesiDalmaçyalı

İtfaiyenin ikonik köpeği Dalmaçyalı, bakımı kolay bir başka kısa tüylü tür. Bu köpekler, mükemmel çalışma ve koşu arkadaşları.

Doberman Pinscher

Başka bir büyük cins olan Doberman Pinscher’ın kürkünün nadiren kırpılması gerekir. Ancak birkaç günde bir fırçalanması şart. Son derece zeki ve çok eğitilebilir bir köpek türü.

Fransız Bulldog

Fransız Bulldog, kısa kürkü ve sevimli yüzüyle harika bir arkadaş. Uysal ve bakımı nispeten kolay olan bir tür. Ancak cilt enfeksiyonlarına eğilimli olabilecek bir tüyleri var. Bununla birlikte, saç kesimi de dahil olmak üzere daha kapsamlı bakım gereksinimlerine sahip olur.

Great Dane

Great Dane, boyutları nedeniyle çok fazla bakıma ihtiyaç duyuyor gibi görünse de, tüylerinin bakımı kolay. Bu cinsin düzeltilmesi gereken çok fazla tüyü olmaz. Ancak yine de banyo yapma ve fırçalama gibi düzenli bakımlardan fayda görürler. Sadece yeterince büyük bir küvetin olduğundan emin ol!

Italian Greyhound

Daha küçük bir cins olan İtalyan Greyhound, harika bir aile arkadaşı. Kısa, ince tüyleri, çok fazla bakıma ihtiyaç duymadıkları anlamına gelir. Ancak üşümeye yatkın olurlar. Soğuk iklimlerde dışarıdayken onları ekstra bir ceketle sıcak tutmak önemli.

Paylaşan heymypet