Türkiye’nin İlk Kedi Müzesi Odunpazarı’nda Açılıyor!

Çok sevimli bir haberle daha karşınızdayız! Türkiye’nin ilk kedi müzesi Eskişehir’in tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde açılıyor…

Türkiye'nin İlk Kedi Müzesi
Türkiye'nin ilk kedi müzesi

Kedi müzesi açılıyor! Müzeleriyle, sanat kompleksleriyle Türkiye’nin en gözde ve genç dostu şehri Eskişehir’de Türkiye’nin ilk kedi müzesi açılıyor! Müjdeyi Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu.

Peki bu müze fikri nereden ve nasıl doğdu? Değerli Sanatçı Berna Türemen’in 50 yıldır dünyanın çeşitli ülkelerinden birbirinden güzel kedi tabloları, kedi heykelleri, kedi bibloları, oyuncakları ve çeşitli ev eşyaları toplayarak kendine şahane bir koleksiyon oluşturmuş. Daha sonra da bu koleksiyonu Eskişehir Büyükşehir Belediyesine bağışlamış.

İlk Kedi Müzesi

Hal böyle olunca Başkan Büyükerşen ve ekibi, bu şahane parçaları şehirde yaşayanlara sunmak üzere bir müze kurma fikrini geliştirmiş; bu da sonunda Türkiye’nin İlk Kedi Müzesi olmuş. Eskişehir her yıl milyonlarca turisti bünyesinde ağırlıyor. Bu müze de eminiz ki hem yerli turistlerin, hem de yabancı turistlerin büyük ilgisi çekecek. Biz de tüm Eskişehirliler adına sanatçı Berna Türemen’e bu anlamlı bağışından dolayı teşekkür ederiz.

Müze güzeller güzeli Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde açılacak. Minsk, Krakw, Kotor, Amsterdam gibi şehirlerde de çok güzel kedi müzeleri var. Biz epeyce kıskanıyorduk ki nihayet şimdi Türkiye’de de bir tane kedi müzesi açılıyor.

Türkiye'nin İlk Kedi Müzesi

Müzenin açılış tarihiyle ilgili gelişmeleri okurlarımıza açıklamayı dört gözle bekliyoruz. Yolu güzel kentimiz Eskişehir’e düşen herkes bu şahane parçaları görsün isteriz. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne de bu şahane fikirle ilgili teşekkürlerimizi sunarız…

Paylaşan heymypet