Televizyon Ve Sinema Dünyasının Ünlü Patilileri

Hayvanlar hayatın her alanını güzelleştirdikleri gibi televizyon ve sinema da onlarla daha güzel. Hele bazı hayvan karakterler var ki içlerinde bulundukları filmlerin ve dizilerin başrol oyuncuları gibiler.

Televizyon ve sinema dünyasının ünlü hayvanları

ÜNLÜ PATİLİ DOSTLARIMIZ

Ünlü hayvanlar televizyon ve sinema yapımlarında sıkça yer alıyor. Özellikle 90’larda ve 2000’lerde ekranlarımızı şenlendiren televizyon ve sinema dünyasına adını yazdırmış bu sevimli dostları biraz daha yakından tanıyalım mı ne dersin?

Bruiser – Legally Blonde

Reese Witherspoon’u Reese Witherspoon yapan film Legally Blonde’da kendi gibi giydirip sürekli çantasında gezdirdiği köpeği Bruiser’ı kim unutabilir. 2016 yılında gözlerini yuman Bruiser (gerçek adı Mooney’di) tavuk sevgisiyle, günde 23 saat uyumasıyla ve dostu Gidget’la verdiği eğlenceli görüntülerle hep hatırlanacak.

Marcel – Friends

Ross’un kısa bir süreliğine (ve yasadışı olarak) sahiplendiği ele avuca sığmayan kapuçin maymunu Marcel, aslında televizyon ve sinema dünyasının iyi tanıdığı bir dişi ve adı Katie. 20’li yaşlarının ortasında olan Katie, günümüzde modelliğe ve oyunculuğa devam ediyor. Katie yakında Y: The Last Man dizisiyle yeniden seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Blue Jeans – Hannah Montana: The Movie

Miley Cyrus’ı dünyaya tanıtan Hannah Montana filmindeki at olan Blue Jeans (ya da Blue Steel Man) sinema kariyerinden önce bir kement atıydı. Hatta ABD Takım Kement Şampiyonası sırasında keşfedildi. Sinema kariyeri Hannah Montana’dan sonra devam etmeyen Blue Jeans, bugün çiftliğinde ailesiyle sakin bir hayat sürüyor.

Salem – Sabrina the Teenage Witch

Bir dönem Türkiye’yi de kasıp kavuran Sabrina’nın kedisi Salem, dizinin önemli bir bölümünde bir kukla tarafından canlandırılsa da, çok sayıda siyah kedi de dizi setinden geldi geçti. Zira Sabrina dizisinde Salem’in olmadığı bir bölüm yok.

Hedwig – Harry Potter and the Sorcerer’s Stone

Harry Potter’ın baykuşu Hedwig rolünü 7 farklı beyaz baykuş oynadı. En fazla sahne Gizmo’nun olsa da Kasper, Oops, Swoops, Oh Oh, Elmo ve Bandit de zaman zaman ekranda göründüler. Her bir baykuşun kendine ait geniş bir alanı, banyosu ve eğiticisine güvenle ulaşmasını sağlayan görünmez güvenlik teli vardı.

Cosmo – Fuller House

Full House’un devamı Fuller House’da da golden retriever geleneği bozulmadı ve senaryoya göre Comet’in torunu olan Cosmo ailenin en önemli üyelerinden biri oldu. Ancak Cosmo 4 yaşındayken bir ameliyat esnasında hayatını kaybetti. Daha önce Suits, The Middle ve Grey’s Anatomy’de de oynayan Cosmo’nun (ve Comet’in) anısına Tanner ailesi Eylül 2020’de bir araya gelip “Gotta Love a Golden” isimli şarkıyı kaydetti.

Dalmaçyalı yavruları – 101 Dalmatians

Filmin adı 101 Dalmaçyalı olsa da sette toplam 230 yavru ve 20 yetişkin Dalmaçyalı bulunuyordu. Eğiticileri ses komutları ve ödül mamalarıyla köpeklerin davranışlarını şekillendirirken, insan oyuncuların yüzlerini yalamalarını sağlamak için de biftek suyu ve çiğ sosisler kullanılıyordu.

Marley – Marley and Me

Marley and Me’yi izleyip de gözyaşlarına boğulmayan bir köpek sever olabileceğine inanmıyoruz. Bu güzeller güzeli golden Labrador aslında birden fazla köpek tarafından canlandırıldı. Eğiticiler bu köpeklerin rol yapmasını sağlamak için eşyaların ve oyuncuların üzerine bol bol bebek maması sürüyordu.

Beethoven – Beethoven

Ünlü hayvanlar arasında belki de en çok bilineni! Kalbi de kendi kadar kocaman bir St. Bernard olan Beethoven aslında Chris isimli bir köpek tarafından canlandırılıyordu. Birçok sahnede kendisi oynayan Chris’in bir de mekanik dublörü vardı. Komik yüz ifadeleri gibi zor sahnelerde Chris’in yerinde robot ikizi yer alıyordu.

Paylaşan heymypet