Tek Kollarını Kaybettiler Ama Arkadaşlığı Buldular

Her hayırda bir şer, her şerde bir hayır vardır. Hayatın işleyiş biçimine bizim aklımız ermiyor genellikle. Bildiğimiz bir şey varsa, o da umudu kaybetmemek ve mutluluğu aramaya devam etmek. İşte bu küçük kızın ve patili dostunun hikayesinin bize gösterdiği gerçekler.

tek kollu kedi ve kücük kız
Scarlette ve Doc. Fotoğraf: Facebook @smilesforscarlette

Tek kollu kedi ve kolunu daha çok küçük yaşında kaybeden küçük kızın dostluğu içinizi ısıtacak türden. Bu şirin ufaklığın ismi Scarlette. Henüz 2 yaşında ama neler atlattı neler! Henüz 6 aylıkken kanser yüzünden maalesef sol kolunu kaybetti. Ebeveynleri Simone ve Matt Tipton, kızlarına yardımcı olmak için harika bir fikir üretti. Kızlarına benzer bir sorundan muzdarip bir evcil hayvan sahiplenmeye karar verdiler! Bu sayede ufaklığa yakın bir arkadaş bulacaklar ve Scarlette kendini farklı ya da yalnız hissetmeyecekti. Onun gibi bir uzvunu kaybetmiş bir kedi buldular: Doc. Böylelikle tek kollarını kaybetseler de bu bitirim ikili birbirlerine kavuştu.

Simone, “Doc kolunu sık sık kedilerin başına gelen bir kazada kaybetmiş. Kış vakti ısınmak için arabanın tekerinin arasına sığınmış. Araba sahipleri de arabayı çalıştırınca Doc içeriden çıkmak için geç kalmış. Veteriner hekimler Doc daha ufacık olduğu için böyle bir kazadan sağ çıkamayacağını düşünmüşler. Fakat o da kızımız Scarlett gibi güçlü bir ruh.” dedi.

“TEK KOLLARINI KAYBETTİLER EVET AMA KİMSE ONLARI DURDURAMIYOR!”

Tek kollarını kaybettiler
Doc ve Scarlette. Fotoğraf: Facebook @smilesforscarlette

Bu söz, iki miniğin de ebeveynleri Simone’a ait. Kadın, “Bir gün hiç huyumuz olmamasına rağmen televizyonda haberleri izliyorduk. Bir baktık, Doc! Bunun kaderin bir cilvesi olduğunu düşünüyorum. Hemen barınağı aradık. Doc’un henüz sahiplenmek için müsait olmadığını, tedavisinin devam ettiğini öğrendik. Barınağa gidip onları Scarlette ile tanıştırdığımızda hepsinin gözleri doldu. Hele Doc ile Scarlette yan yana geldiğinde… Scarlette ilk iş uzanıp Doc’un kolunun olmadığı yere dokundu. Sonrasında benimle derin bir göz teması kurdu ve başını salladı. O andan itibaren patili dostu, onun için çok kıymetli bir canlı haline geldi.” dedi.

“Adeta birbirleri için yaratılmışlar. İkisi de çok oyuncu ve mutlu. Yaşadıkları her şeye rağmen yaşama sevinçleri hiç bitmiyor. Kızımızın kendine benzer bir canlıyla birlikte büyümesi bizim için çok önemliydi. İyi ki Doc ile tanıştık ve onu sahiplendik.Nitekim ikisi de birbirinden hayatı nasıl ele alabileceklerini ve zorluklara rağmen hayatla birlikte mücadele etmeyi öğreniyorlar.” diyerek sözlerini noktaladı.

Tek kollarını kaybetmişler, kimin umrunda? Birbirleriyle dayanışarak her şeyin üstesinden gelebilir bu iki güzellik. Doğuştan engelli ve çocuklara dostluk eden bir başka patili dostumuzun hikayesini de buradan okuyabilirsin!

Paylaşan heymypet