Tavuk Suyu Kediler İçin Güvenli Mi?

Tavuk suyu kediler için güvenli bir besin mi? Tavuk suyu içmesi kedinde herhangi bir soruna sebebiyet verir mi? Birlikte öğrenelim!

tavuk suyu kediler

 

 

Yemek hazırlarken pilava, çorbaya, soslara eklemek için tavuk suyu haşladın ve kedinin onu içtiğini mi gördün? İnsanların tavuk suyunu yemeklerinde tüketmesinde bir sakınca yok. Peki, tavuk suyu kediler için de güvenli mi? Tüm bu soruların cevabı yazımızda. Okumaya devam et!

Cevabımız kısaca evet. Ama biz konunun derinliklerine inmeden duramıyoruz. Tavuk suyunun kedilere yarar sağlayan pek çok özelliği var. Kedinizin mamasına biraz eklemek, daha fazla su tüketmesine yardımcı olur. Ancak, içerisine baharat, tuz vb. Şeylerin eklenmemiş olması gerek. 

Biz böyle söyledik diye hemen gidip kedinin mamasına tavuk suyu ekleme. Her zaman olduğu gibi, tavuk suyu da dahil olmak üzere kedinle bir insan yemeğini paylaşmadan önce veterinerine sorman gerek.

Tavuk Suyu Kedilere Nasıl İyi Gelir?

Tavuk suyu, kedine çok sayıda sağlık yararı sağlar. Kedinin yeterince su içtiğinden emin olmak için mevcut öğünlerine eklemek iyi bir fikir.

Bazı durumlarda, tavuk suyunun sağladığı ekstra lezzet, titiz kedigilleri yemeklerini bitirmeye ikna eder.

tavuk suyu kediler

Tavuk suyu, kedinin bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve sindirime yardımcı olur. Ayrıca kemik ve eklem durumunu iyileştirir. Hatta bazı durumlarda veterinerler bunu kilo verme programının bir parçası olarak öneriyor.

Tavuk Suyunu Kedime Nasıl Güvenle Veririm?

Tavuk suyu, kedinin normal beslenmesine harika bir katkı. Ancak kendin yapman ve hiçbir katkı maddesi eklememen gerek. Hazır bulyonları bu konuya asla dahil etmiyoruz. Çünkü onlar hem aşırı baharat içeriyor hem de insanlar için bile zararlı. 

Kedin için tavuk suyu yaparken, hiçbir şey eklemeden sadece tavuğu ve kemiklerini kaynatmak en iyisi.

Kedine tavuk suyu servis etmeden önce daima tamamen soğumasını bekle. Bir başka önlem olarak, veterinerine bu konuyu danış ve ondan onay al.

Paylaşan heymypet