Sahibiyle Konuşan Köpek Bunny

The Secret Life of Our Pets isimli program, köpek Bunny’nin sahibiyle konuştuğu inanılmaz ilk bölümüyle başlıyor.

konuşan köpek
Temsili Görsel

Eğer bir köpek ebeveyniysen, doğru teknoloji sağlandığında köpeğinin %100 ne düşündüğünü sana söyleyebilecek olması seni şaşırtmayacaktır. Yani “konuşan köpek” fikri sana çok da imkansız gelmiyor olsa gerek.

Peki köpeğin konuşabilse neler der? Belki sana dışarı çıkmak istediğini söyler, belki de karnı acıktığını… Ya da belki seni sevdiğini söyler?  (Burada gözlerimizden kalpler çıkıyor 🙂 )

Hayal etmesi bile müthiş bir keyif değil mi? Pekala, o zaman sıkı dur ve kendini hazırla. İngiliz Kanalı Channel 5’te yayınlanacak olan The Secret Life of Our Pets başlıyor. Üstelik programın ilk bölümü hayvanlarla iletişimi keşfediyor. Yeni teknolojiyi kullanarak dört ayaklı arkadaşlarımızı daha iyi anlamamızın mümkün olup olmadığını soruyor.

Programın fragmanında konuşan köpek Bunny, ebeveyniyle  “konuşmak” için karmaşık bir düğme düzeni kullanıyor. Önce defalarca kez ebeveynine sevgisini haykırdıktan sonra dışarı çıkmak istiyor. Ebeveyni  “Sonra” dediğinde ise Bunny art arda “Şimdi” ve ve “Mutlu” düğmelerine basıyor.

Dünyanın her yerinde evcil hayvan ebeveynleri, sevgili sevgili dostlarıyla iletişim kurmak için içgüdüsel bir dürtüye sahip. Ancak temel amaç, bize ne söylediklerini gerçekten anlamak ve ne düşündüklerini, nasıl hissettiklerini keşfetmek.

Gelişen bilim ve teknolojiler yardımıyla her hayvanın kendilerini nasıl benzersiz bir şekilde ifade ettiklerini görme ve onları anlama şansına sahibiz.

Bunny’den başka şaşırtıcı karakterler de var programda. Bizim işitme menzilimizin çok üstünde bir frekansta, sürekli sohbet eden kobay fareler, otizmli bir çocuğa yardım eden tavşan ve dünyadaki son Kuzey Beyaz Gergedanını kurtarmaya yardım etmek için sahibiyle iletişim kuran köpek gibi.

Programın detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Paylaşan heymypet