Sadece Kedi Sahiplerinin Anlayacağı Şeyler

Kedi yavrularının hepimizin bildiği ve (çoğunlukla) sevdiği birçok özelliği vardır. Sevimlidirler ve inanılmaz derecede davranışlarımızı yargılar. Tıpkı en iyi kız arkadaşımız gibi… Haydi, sadece kedi sahiplerinin anlayacağı konuları birlikte konuşalım.

kedi sahiplerinin

 

 

Yalnızca kedi sahiplerinin gerçekten anlayabileceği şeyler var. Sadece kedi ebeveynlerinin bildiği komik, süper tuhaf ve bazen endişe verici şeyleri birlikte konuşalım istiyoruz. Bu yazıda kendini bulacağına eminiz.

Kedi Sahiplerinin Ortak Özellikleri

1. Kedinin Tüyleriyle Barışmak

Giysilerini kedi tüyünden uzak tutmaya çalışmak artık çabaya değmez. Tüyleri yuvarlamak, özel tüy toplayıcılar satın almak ve koyu renkli giysilerden kaçınmak ilk etapta denediğin şeyler. Ancak sonunda tüylerden kurtulma konusunu umursamayı bıraktın değil mi? Kıyafetlerin kedinin tüyleriyle kaplı olduğu zaman kedini nereye gidersen git yanında taşıyor gibisin. Bu dünyanın en güzel hissi…

2. Masanın Üstünde Duran Eşyaları Kaldırmak

Kediler kelimenin tam anlamıyla herhangi bir nesneyi herhangi bir yüzeyden düşürür. Sehpanıza şık bir obje mi koymak istiyorsun? Hayır, kediniz iç dekorasyon hayallerinin her birini ekarte edecek. Mutfak tezgahına taze çiçekler mi koyuyorsun? Tekrar düşün. Yoksa telefonunu masanın kenarına mı bıraktın? Umarız sigortası vardır. 

Belli bir zaman sonra bu masanın üstüne bırakılan eşyalar daha dikkatli koyulmaya başlanır. Çünkü evin sevimli yaramazı masa üstünde sadece kendisi durmak ister. İnan neden böyle bir konuda inat ettiklerini bilmiyoruz. 

3. Kedinin Poposunun Yüzüne Yaklaşmasına Alışmak

Bunu söylemenin başka yolu yok. Kedi sahipleri sık sık kedilerinin poposuyla yakınlaşır ve kişiselleşir. Biraz kaba olsa da, kedinin poposunu yüzüne sokması aslında iyi bir şey. Senden o kadar hoşlanıyor ki tahmin etmen mümkün değil. Bu davranış güven ve sevgi göstergesi. 

4. Tuvalet Kağıdını Kedinden Saklamak

Muhtemelen bir gün banyoya girdin ve bu sürprizle karşılaştın. Kediler oyun oynamak için tuvalet kağıtlarını parçalamaya bayılır. Şahsen bizim nezdimizde yaramazlık olarak adlandırılsa da onları tuvalet kağıdını parçaladıktan sonra yakalamak çok sevimli. Suçluluk duygusu yaşamasalar bile o panik anında koşuşturup kaçmaya başlıyor değil mi? Haha! Sen de artık tuvalet kağıdını kapalı bir dolapta saklıyor olman gerek.

kedi sahiplerinin

5. Kediler Sürekli Uyur… Sabah 4 ile Sabah 6 Arası Hariç

Görünüşe göre kediler sürekli güneşli bir yerde şekerleme yapıyor. Belirli bir zaman aralığı hariç. Çalar saatinin çalması gereken saatten yaklaşık bir ila üç saat önce. İşte o zaman günlük egzersizini yapmayı, duvarları tırmalamayı ve yüzüne tırmanmayı seviyor. Bunu sana inat yaptığını düşünüyorsan hatalısın. Çünkü kedilerin bizim gibi insani duyguları yok. Tamamen kendine özgü bir tarzı olduğu için. Haha! Neyse bizce buna da alıştın.

6. Kedin Karton Kutuları Pahalı Yatağından Daha Çok Seviyor

Kediniz için mükemmel yatağı seçmek için çok uzun zaman harcadın değil mi? Binlerce inceleme sonucu cildini tahriş etmeyecek organik pamuk seçtin. Hatta biraz daha rahat ve şık hissetmesi için içine kırlentler bile ekledin. Ama ne zaman bir kargo gelse kedin en iyi yatağını bile bırakıp onu seçiyor. İşte her zaman söylediğimiz gibi… Kedilere akıl sır ermiyor…

7. Kedin Senden Daha İyi Besleniyor

Sen markette satılan, toplu olarak üretilen, geleneksel yiyecekleri yiyorsun. Kedin yalnızca en yüksek kalibreli, bilimsel olarak araştırılmış mamaları onlar için biçimlendiren bir veteriner beslenme uzmanları kurulunun seçtiği yiyecekleri. Üstelik gün içerisinde ödül mamaları ve yaş maması ile keyfine keyif katar. Kabul edelim kedilerimizi kendimizden daha çok önemsiyoruz.

8. Kedin Evin Asıl Patronu

Rol yapmaya bile zahmet etme. Bir kedi evinde patronun kim olduğunu hepimiz biliriz. En sevdiği eğlenceler arasında; tezgahlardaki eşyaları devirmek, çalışmaya çalışırken dizüstü bilgisayarının başında oturmak ve orada olmayan şeylere durmaksızın miyavlamak… O istediğini her zaman almayı başarıyor. Sen her ne kadar inat edersen et onun dediği olur. İşte big boss!

Eğer bir kedi sahibiysen yazdığımız bu konuları gülerek okuduğunu düşünüyoruz. Çünkü kelimenin tam anlamıyla bizlerin bildiği komik detaylar. Yine de onları her haliyle kabul eden ve seven kişileriz. Onlara sahip olduğumuz için de çok şanslıyız!

Paylaşan heymypet