Polidaktili Kedi Sansa İle Tanışın!

Heterokromi, hiperestezi ve polidaktili… Ender rastlanan pek çok kedi rahatsızlığına sahip güzeller güzeli Kedi Sansa ile tanışın!

polidaktili kedi

POLİTİK KEDİ SANSA!

İnternetin yeni gözdesi polidaktili kedi Sansa, farklı renkli gözlere sahip olmasına sebep olan ve nadir rastlanan heterokromi ile doğan, altı yaşında Newyorklu beyaz bir polidaktili kedi.

Ama hepsi bu kadar değil, heterokrominin yanı sıra, Sansa’da hiperestezi, yani bir tür nöbet bozukluğu var ve doğumda da polidaktili teşhis kondu. Polidaktili, kedilerin ekstra ayak parmaklarıyla doğmasına neden oluyor. Ön patilerinde altı parmağı var, bu da pençelerine eldiven benzeri bir görünüm veriyor. Arka pençelerinde ise dört ve beş parmak var.

Sansa, bir yaşını biraz aştığında sahipleri tarafından NYC’deki bir sığınakta terk edildikten sonra, bugün 22.000’den fazla takipçiye sahip Instagram hesabını (@sansa.thecat) yöneten yeni sahibi Karen tarafından evlat edinildi.

On yıldan fazla bir süredir özel ihtiyaçları olan çocuklarla çalışan Karen, verdiği röportajda kocası Jack ile bu yılın başlarında bir Manhattan Petco evlat edinme etkinliğini ziyaret ettiğinde Sansa’ya ilk görüşte aşık olduğunu söyledi.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sansa the Polydactyl Cat (@sansa.thecat) on

“Sansa saklanan ve yüzünü göremediğimiz tek kediydi”

Karen etkinliğin çıkışında böyle söyledi. Yazısında ise, yakın zamanda tanıdığı tek aile tarafından terk edildiğini, endişe ve kalp kırıklığından muzdarip olduğunu belirtti. “Etkinlikteki diğer kediler son derece arkadaş canlısı ve sevecen olsa da Sansa tam tersiydi, onunla gerçekten etkileşim kurmak istedim” diye ekledi. “Ona hemen aşık oldum.” Ertesi gün, Karen ve Jack, Sansa’yı onlarla birlikte eve götürdüler.

Karen, “Gerçekten kabuğundan çıktı ve son derece sevgi dolu ve sosyal bir kedi oldu” diyor. “Her gün kanepede oturuyor ve her gece bizimle yatakta uyuyor. Jack ya da ben ne zaman iyi hissetmesek, bunu hemen hissediyor gibi görünüyor ve yanımızdan ayrılmıyor. İnanılmaz sevecen ve sevgi dolu bir kedi.”

Sansa’nın hiperestezisiyle ilgili olarak Karen, kedinin iyi ve kötü günleri olduğunu, ancak genellikle günde en az bir kere nöbet geçirdiğini söylüyor. Kullandığı ilaçlar neyse ki Sansa’nın rahatsızlığına iyi geliyormuş.

Karen’ın Sansa’ya duyguğu  sevgi hayranlık uyandırıcı: “Onun güçlü kişiliğini seviyorum. Muhteşem gözleri ve polidaktili pençeleriyle çok eşsiz olduğunu düşünüyorum. Sansa herhangi bir kedi gibi, eğlenceli ve yaramaz, onu çok seviyoruz…”

 

View this post on Instagram

A post shared by Sansa the Polydactyl Cat (@sansa.thecat) on

Paylaşan heymypet