Pandemi Döneminde Evcil Hayvan Bakımına Harcanan Çaba Jenerasyondan Jenerasyona Değişiklik Gösteriyor

Yayımlanan yeni bir raporda pandemi döneminde milenyumluların baby boomer olarak adlandırılan yaşça büyük jenerasyona kıyasla köpekleriyle daha çok ilgilendiği sonucu dikkat çekti.

pandemi döneminde harcanan çaba

PANDEMİ DÖNEMİNDE BAKIM

Yapılan bir ankete göre pandemi döneminde evcil hayvan bakımına harcanan çaba jenerasyondan jenerasyona değişiklik gösteriyor. Rover tarafından yürütülen ankete dayanan rapor, Pew Research Center tarafından 1981 – 1996 yılları arasında doğanlar olarak tanımlanan milenyumluların %33’ü pandemi süresince köpekleriyle eskiye kıyasla çok daha fazla vakit geçirdikleri belirtti.

Buna karşılık 1946 – 1964 yılları arasında doğanlar olarak tanımlanan baby boomerların yalnızca %10’u evcil hayvanlarıyla daha fazla vakit geçirdiklerini dile getirdi. Ankete katılan baby boomerların büyük bir çoğunluğunun (%78) köpekleriyle önceki aylarda ne kadar ilgilendilerse pandemi döneminde de o kadar ilgilendikleri görüldü.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir başka ankette de benzer sonuçlar görülmüştü. Ankette, milenyum jenerasyonundan erkeklerin kadınlara kıyasla evcil hayvanlarıyla daha çok ilgilendiği ortaya çıkmıştı.

Volvo Car USA ve the Harris Poll tarafından gerçekleştirilen anket, milenyumlu evcil hayvan sahibi erkeklerin %39’unun evcil hayvanına organik mama satın aldığını gösterdi. Aynı davranışın oranı kadın milenyumlu evcil hayvan sahiplerinde ise yalnızca %29. Anket geneline bakıldığında ise evcil hayvan sahibi katılımcılarda bu oran %27 olarak ortaya çıktı.

Erkekler ayrıca evcil hayvanlarının günlük bakımlarını üstlenmekte ve tüylü arkadaşlarının doğum gününde parti düzenlemekte de kadınlara oranla daha istekli. Milenyumlu erkeklerin %30’u evcil hayvanlarının doğum gününde parti düzenleme eğilimindeyken kadın milenyumlularda bu oranın sadece %17 olduğu görüldü.

Pandemi döneminde evcil hayvan sahiplerinin neden daha şanslı olduğundan haberdar mısın? Amerika’da yapılan bir anketin sonuçları; evcil hayvan sahiplerinin -özellikle pandemi döneminde- evcil hayvan sahibi olmayanlara kıyasla çok daha avantajlı olduğuna işaret ediyor. Detaylar için tıkla!

Paylaşan heymypet