Oyun Oynamayı Seven Köpek Türleri

Birlikte eğlenmeye doyacağın köpek türlerini merak ediyorsan senin için oyun oynamayı seven köpek türlerini derledik! Haydi, birlikte öğrenelim…

oyun oynamayı

 

Seninle ve çocuklarla eğlenmekten büyük keyif alacak bazı köpek türleri var. Bu köpekler öyle sevimli ki en güzel zamanlarını daha da keyifli hale getirecek. Her köpek farklı bir birey ve hepsini değerli kılan farklı özellikler olduğunu da söylemesek olmaz. Türü ve görünüşü ne olursa olsun onlar canımızın parçası. Biz sadece eğlenceyi seven köpeklerden bahsetmek istiyoruz. Eee haydi, oyun oynamayı seven köpek türlerinden bahsedelim artık!

Tür Özellikleri

Oyuncu bir köpek, tonlarca enerjisi olan bir köpek demek. Bir köpek bol miktarda egzersiz yaparsa ve dengeliyse, depresif veya endişeli sayılmaz. Oyun oynayan köpekler genellikle iyi eğitimli olur. Sosyalleşme konusunda da oldukça başarılı ilerlerler.

Oyunsever Köpek Türleri

1.Labrador Retriever

Labrador Retriever, oyun oynamakla ilgili her şeyi seven büyük, şapşal köpekler. Genellikle bir getirme oyununu ve suda sıçramayı severler. Cins aslen bir su köpeğinden yetiştirilen ve sonunda su kuşları avcısı olarak çalışmak üzere İngiltere’ye getirilmiş. Retriever türü, girişken ve soğukkanlı olmakla bilinir ve bir aile hayvanı için en iyi seçim.

oyun oynamayı
2.Boxer

Kaslı ve atletik Boxer türü, dövüş köpekleri olarak hikâyeli bir geçmişe sahip. Ancak aynı zamanda cesaretleri, zekaları ve sadakatleri ile övgüleri hak eder. Av veya koruma köpeği olarak çalışan bu zeki köpekler, bir zamanlar kurye olarak da kullanıldı. Boxer’lar, çok aranan bir aile hayvanı. Özellikle aileleri ile oynamayı severler. Genel olarak mutlu mizaçları ve enerjik kişilikleri, onları aktif bir ev için iyi bir seçim haline getirir.

3. Golden Retriever

Hiçbir tür muhtemelen bir aile köpeğini bir Golden Retriever kadar simgeleyemez. Golden Retriever’ların, güzel, uzun, dalgalı sarı veya bal rengi kürkleri olur. Labrador türüne benzer şekilde, suda oynamanın, getirmenin ve sana her yerde eşlik etmenin tadını çıkarırlar. Her yaştan insan için harika arkadaşlar ve diğer birçok hayvanla iyi geçinirler.

4. Pomeranian

Bu Pomeranian türü, İzlanda ve Laponya’daki kızak köpeklerinin soyundan gelir. Pomlar, inatçı bir çizgiye sahip olmalarına rağmen, eğlenceyi seven, sevecen yavrular.

5. Australian Shepherd

Australian Shepherd türü, en atletik köpek ırklarından biri. Bu köpekler fırsat buldukça koşmayı, zıplamayı ve oynamayı severler. Çeviklik ve frizbi oynama konusunda son derece yeteneklidirler Australian Shepherd, çiftçilerin onları hayvancılık çobanları ve çiftlik işçileri olarak yetiştirdiği Amerika Birleşik Devletleri’nde geliştirildi.

Paylaşan heymypet