Neden İki Yavru Kedi Sahiplenmelisin?

Biliyoruz bir kediye bakmak bile büyük bir sorumluluk. Ancak, iki kardeş veya aynı anda iki yavru kediyi sahiplenmenin onlar için büyük avantajı var. Tabii, evde oluşacak büyük neşeyi de unutmayalım. Haydi, neden iki yavru kedi sahiplenmeni önerdiğimizi açıklayalım!

neden iki yavru

 

 

Yavru kedi sahiplenmeyi düşünüyor musun? Eğer öyleyse, eve bir mi yoksa iki tane mi getireceğini merak ediyor olman normal. Tek bir yavru kedi sahiplenmek daha kolay bir seçenek gibi görünse de, birbirine bağlı iki yavru kedi sahiplenmenin birçok faydası var. İki kedi tüylü bebeği evlat edinmenin bir taneden daha iyi olmasının nedenlerini birlikte keşfedelim. İşte, neden iki yavru kedi sahiplenmen gerektiği hakkında bilgileneceğin yazımıza başlıyoruz!

İki Yavru Kedi Sahiplenmek Kardeşleri Bir Arada Tutar

Bağlı çiftler, kopyalanması zor olan benzersiz bir ilişkiye sahip olur. Bu yavru kediler muhtemelen doğumdan beri birlikteler ve rahatlık ve güvenlik sağlayan derin bir bağa sahipler. Onları birlikte benimsemek, sen evde yokken bile her zaman bir refakatçiye sahip olmalarını sağlar.

Bir yavru kediyi kardeşlerinden almak, yavru kedinin gelişimini, duygusal, sosyal ve bazen de fiziksel olarak geciktirir. Yavru arkadaşlarından biriyle veya benzer yaştaki bir refakatçiyle kalabilen yavru kediler, erken yaşta kendi türlerinden diğerlerinden izole olanlara göre daha sağlıklı ve mutlu ve uzun vadede daha iyi sosyalleşmiş evcil hayvanlar olma eğiliminde olur.

İki Yavru Kedi Sana Yük Olmaz

Birbirine bağlı çiftlerin bakımı genellikle tek yavru kedilerin bakımı kadar kolay olur. Birlikte oynuyorlar, birbirlerini temizliyorlar ve birbirlerini eğlendiriyorlar. Ev içinde bir hayvan dosta sahip olmak, başlarını belaya sokma veya yıkıcı olma olasılıklarının daha düşük olduğu anlamına gelir. Ayrıca birlikte güreşirler ve tüm ısırmalarını, tırmalamalarını (elbette oyun adına) birlikte yaparlar. Böylelikle insan arkadaşları yerine birbirlerinin enerjilerini atmalarına yardım ederler. Ek olarak, kum kutusu eğitimi ve kedi bakımının diğer yönleri söz konusu olduğu zaman, iki yavru kedi sahibi olmak sürecin daha sorunsuz ilerlemesini sağlar.

neden iki yavru

Kediler Paylaşımcı Canlılar

İki yavru kedi en az bir yavru kedi bakımı kadar uygun fiyatlı olur. Ek olarak; yiyecek, oyuncak ve diğer malzemeler söz konusu olduğu zaman, iki kat daha fazla satın alman gerekmez. Yavru kediler oyuncakları, mama kaplarını ve çöp kutularını paylaşarak uzun vadede paradan tasarruf etmeni sağlar. 

İki Yavrunun Hayatını Kurtarmış Olursun

Birbirine bağlanmış iki kedi yavrusu sahiplenmek, özellikle barınaklarda kalmalarındansa hayat kurtarmak için harika bir yol. Birçok kedi sokakta zor koşullarda büyüyor. Sen, bir yerine iki yavru kedi sahiplenerek, ihtiyacı olan iki canın hayatına dokunuyorsun. Ayrıca iki yavru kediye mutlu bir yaşam sürmeleri için ikinci bir şans veriyorsun. Emin ol ki bu harika bir duygu. Bizce saydığımız en önemli gerekçe bu. Evinde iki yavru kedi besleyen kime sorsan, onlar da bizimle aynı olumlu sebepleri paylaşır. 

Umarız kafandaki soru işaretlerini gidermiş ve seni cesaretlendirmişizdir. Çünkü biliyorsun ki onların bizlere çok ihtiyacı var. 

Paylaşan heymypet