Nadir Görülen Sarı Penguen Herkesi Büyüledi

Bu penguen için evren, pek de siyah ve beyaz değil! Hatta kendisi dişi penguenlerin gözdesi olmaya aday bile.

Nadir Görülen Sarı Penguen. Fotoğraf: Yves Adams/Kennedy News

Belçikalı vahşi yaşam fotoğrafçısı Yves Adams, nadir görülen sarı penguen “Sarışın”ı Belçika’da keşfetti. Yves Adams tarafından müjdelenen haber, tüm doğaseverleri heyecanlandırdı.

Adams bu hiç görülmemiş pengueni 2019 Aralık’ta Güney Atlantik’te bir ada olan Güney Georgia’da gördü. 120.000 kral penguen kolonisinin fotoğraflarını çekerken onu fark ettiğini belirtti. “Bizim için onu görebilmek büyük şanstı. 50 metre uzakta olsaydı, onu asla göremez ve hayatta bir kez yaşanabilecek bu özel anı yaşayamazdık.” dedi.

Adams’ın büyüleyici çekimleri, kanarya sarısı penguenin suda karın aşağı kanat çırptığını ve geleneksel görünümlü siyah beyaz penguenlerin yanında sallanıp durduğunu gösteriyor.

Nadir Görülen Sarı Penguen
Nadir Görülen Sarı Penguen

Devamında, Yves Adams çektiği fotoğrafları Instagram üzerinden takipçileriyle paylaştı. Özellikle de kuşseverlerin hayranlık dolu tepkileriyle karşılaştı:

“Bu, kesinlikle harika!”

“Bunu dünya ile paylaştığınız için teşekkür ederiz! Hayvansever çocuğum ve arkadaşları ile paylaştım.”

Siyah beyaz penguenler, eş adaylarının dikkatini çekmek için genellikle sarı tüy vurguları kullanırlar. Fakat nadir görülen sarı penguen tamamen sarı! Bu ise ona olması  beklenmedik bir avantaj katıyor. Nitekim kesin olmamakla birlikte, bu özelliği sayesinde kızlar onu gözde bir aday olarak görmekte.

Bir başka nadir görülen kuş için bu yazımızı okuyabilirsin!

Paylaşan heymypet