Muhabbet Kuşları Neleri Sever?

Bir düzineden fazla muhabbet kuşu türü var. Ancak birçoğu benzer zevkleri ve beğenileri paylaşır. Muhabbet kuşunun neyi sevdiğini bilmek, ona mutlu ve rahat bir yuva sağlamanın anahtarıdır ve muhabbet kuşun mutlu olduğunda sen de mutlu olursun.

muhabbet kuşları sever

Muhabbet kuşları neleri sever? Muhabbet kuşunu mutlu etmek istiyorsan bu işin sırrını iyi öğrenmek gerek. Nelerden hoşlanırlar, en sevdiği aktiviteler nelerdir, neleri yapmaya bayılır? Hepsini senin için ve onun için hazırladık.

OYUNCAKLAR

Muhabbet kuşlarının çoğu oyuncaklarla oynamayı sever. Bu küçük adamlar küçük olabilir ama oldukça keskin bir zekaları vardır. Maalesef bir kafeste kilitli yaşadıkları için bütün gün boyunca zihinlerini aktif tutmak üzere oyuncaklara ihtiyaçları var. Tüneyebilecekleri aparatlar, çanlar, çiğneme oyuncakları ve halkalar… Muhabbet kuşlarının en sevdiği oyuncaların başında gelir. Bir kafesin olmazsa olmaz demirbaşları sayılabilir. Ancak sakın hepsini aynı anda kafesin içine tıkmamaya dikkat et. Muhabbet kuşları her zaman aynı oyuncaklara maruz kaldıklarında sıkışıp kaldıklarında sıkılabilirler. Bu yüzden birkaç günde bir değiştirerek ilgilerini taze tutabilirsin.

SOSYALLEŞME

Vahşi doğada muhabbet kuşları genellikle büyük gruplar halinde yaşarlar. Evinizde herhangi bir sosyal etkileşime girmezlerse, biraz yalnız kalırlar ve hatta çıldırırlar. Muhabbet kuşları, insanlarla, özellikle de ebeveynleriyle vakit geçirmeyi sever. Bu yüzden her gün küçük adamını kafesinden çıkarmak ve biraz sosyalleşmek için zaman ayırdığından emin ol.

ATIŞTIRMALIKLAR

Küçük dostunun her gün aynı tohum yemleri ve peletleri yemekten sıkılması çok normal. Biz olsak biz de bir noktadan sonra bıkardık. Bu kuşlar ara sıra taze meyve veya sebzelerden oluşan atıştırmalıkları severler. Tüm kuşların kendi kişisel tercihleri ​​olsa da, bazı favoriler neredeyse hepsi için geçerlidir. Yeşil yapraklı bitkiler ve çilekler, tüm muhabbet kuşlarının gözdesidir.

KONFOR ALANI

Tüm muhabbet kuşları, tıpkı bizim gibi, evde belirli bir rahatlık düzeyi ararlar. Örneğin, kuş kafesini bir pencerenin veya havalandırma deliğinin önüne koyma. Ayrıca geceleri kafeslerini bir örtüyle kapatman gerekmez, gerçi bazı kuşlar bunu rahatlatıcı bulur. Muhabbet kuşları, devasa kafeslere de bayılırlar, çünkü küçük olmalarına rağmen uçabilecekleri büyük bir alana ihtiyaçları vardır.

 

Bu saydığımız güzellikler muhabbet kuşunu mutlu etmene yardımcı olacaktır. Mutlu olmayan muhabbet kuşları, huzursuzluktan hastalanabilir. Aslında onları mutlu etmek işte bu kadar da kolaydır.

Mutlu ve stressiz olan muhabbet kuşları daha sağlıklıdır. Muhabbet kuşları neleri sever, canlarının sıkıntıları nasıl önlenir öğrenmek istersen bu yazımızı kaçırma.

Paylaşan heymypet