Luna Ve Cloud: Alışık Olmadığımız Bir Dostluk Öyküsü

Onlar arkadaşlığın en güzel örneklerinden biri! 4 yaşındaki Golden Retriever cinsi Cloud ve henüz 6 aylık yavru domuz Luna, görenleri hayran bırakmakla kalmayıp özendirecek güzellikte bir arkadaşlık yaşıyor! Aile fertleri tarafından ‘’Ayrılmaz ikili’’ olarak tanımlanan Cloud ve Luna’nın arasındaki bu güçlü bağı yakından incelemek istedik.

luna ve cloud

BİR DOSTLUK ÖYKÜSÜ

Luna ve Cloud ‘un dostluğu sizi çok şaşırtacak. Amerika’nın Georgia eyaletinin başkenti Atlanta’da yaşayan bir aile, 4 yaşındaki Cloud isimli Golden Retriever cinsi köpeğini 6 aylık Luna isimli yavru domuzuyla beraber yetiştiriyor.

Birlikte geçirdikleri kısacık zamanda çok iyi anlaşan Cloud ve Luna, şimdiden birbirlerinin en yakın arkadaşı olmuş durumda. İki kanka; aynı anda yemek yiyor, çitlerle çevrili bahçelerinde beraber oynuyor, hava soğuduğunda şömine başına geçip birbirlerine sarılarak ısınıyorlar.

Cloud ve Luna’nın ailesinden Stacey Becker: ‘’Onlar birbirlerine bağlı bir ikili. Adeta birbirleri için yaratılmışlar.’’ diyor.

Evden çalışan ve bu sayede gün içinde sevimli dostlara göz kulak olabilen Becker, Cloud ve Luna’nın ayrılmaz bir ikili olduğunu gözlemlediğini söylüyor.

luna ve cloud
@luna.piglet

Aslına bakılırsa Luna Cloud’a öyle göz kulak oluyor ki, adeta Cloud ile köpeklik rolünü değişmiş gibiler. Luna Cloud’un peşinden ayrılmıyor, Cloud ise Luna’ya köpeklere dair tasmayla dolaşmaktan dışarıda tuvaletini yapmaya ve oyunlar oynamaya kadar pek çok şeyi öğretiyor.

CLOUD NE YAPARSA LUNA ONU YAPIYOR

Becker, domuzcuk için: ‘’Cloud ne yaparsa o da onu yapıyor. Luna’ya köpekcik adını vermeliydik.’’ diyor. Becker Luna’ya ‘’Köpekcik buraya gel!’’ dese, Luna ona doğru koşacak durumda.

Bu ikilinin ortak aktiviteleri, Instagram’da hit haline gelmiş durumda. İkilinin Instagram hesabı 30.8 bin takipçiye ulaştı. Ayrıca ikili, Ellen DeGeneres’ın sunduğu Amerika’nın ünlü talk show programı The Ellen DeGeneres Show’a konuk olmuş ve izleyenleri hem şirinlikleriyle hem de arkadaşlıklarıyla mest etmişti. 

Bu videoda güzeller güzeli iki sevimli dost keyifli bir öğleden sonrasını birlikte güneşlenerek geçirirken görüntüleniyor.

https://www.instagram.com/p/B8O3hvSnxKV/

Luna sadece Cloud’un hayatını güzelleştirmekle kalmayıp diğer aile fertlerine de yepyeni perspektifler kazandırdı. 

Becker Luna’nın hayatına kattıklarını: ‘’Luna insana yavaşlamayı öğretiyor. Sarılmayı çok seviyor ve sabah kahvemi içip güne başlayacağım anda kucağıma atlayıp anın tadını çıkarmam için beni duraksatıyor. Luna aslında insana küçük şeylerden zevk almanın önemini hatırlatıyor.’’  şeklinde anlatıyor. Bir insana hayatın güzelliklerini keşfettirenin yavru bir domuzcuk olabileceği kimin aklına gelirdi ki?

Seni de rastladığında şaşkınlıklara sürükleyen ilginç dostluk öyküleri var mı? Varsa bize iletmeyi  unutma. Büyük bir zevkle Heymypet ailesiyle paylaşalım! 🙂

Paylaşan heymypet