Kraliyetin Sevimli Üyelerini Tanıyalım!

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth köpeklere duyduğu sevgiyle bilinen kraliyet üyelerinden biri. Öyle ki hükümdarlığı boyunca Buckingham Sarayı’nı 30’dan fazla Corgi cinsi köpekle paylaştığı biliniyor. Üstelik köpekleri seven tek kraliyet üyesi kendisi de değil! Kraliçe Elizabeth’in torunları ve torunlarının eşleri, Cambridge Dükü ve Düşesi William ve Kate ile Sussex Dükü ile Düşesi Harry ve Meghan da tıpkı kraliçe gibi en iyi arkadaş tercihini bir köpekten yana kullanan diğer kraliyet üyelerinden.

KRALİYETİN SEVİMLİ ÜYELERİ

KRALİÇE KÖPEKLERİNİ AİLEDEN GÖRÜYOR

Kraliçe Elizabeth, Corgi cinsi kraliyet köpekleri ile yıllardır aynı çatı altında yaşıyor. İlk Corgi’si ile henüz 18 yaşındayken tanışan ve adını Susan koyan Kraliçe, Prens Philip ile çıktıkları balayında dahi tüylü dostunu yanından ayırmamış.

Kraliçe’nin köpeklerinden uzak kalamadığı ve onları aileden gördüğü de bilinen bir gerçek. Kraliçe’yle birlikte gezilere katılan köpekler, ayrıca Majesteleri’nin 90. yaş gününde kendisini onurlandırmak üzere takdim edilen portrelerde de yerlerini aldılar. Bu da Kraliçe’nin köpeklerine duyduğu sevginin herkes tarafından bilindiğini kanıtlıyor.

Kraliyet

Ne yazık ki Kraliçe’nin kraliyet köpekleri arasındaki son Corgi’si Whisper 2018 yılında hayatını kaybetti.

Kraliyet Ailesi, Candy ve Vulcan adında iki Corgi-dachshund cinsi köpekle hayatı paylaşmanın mutluluğunu yaşamaya devam ediyor. Candy ve Vulcan 2012 yılında James Bond’un Londra Olimpiyatları skeçinde de yer alarak tüylü oldukları kadar ünlü olduklarını da gözler önüne serdiler.

WESSEX AİLESİ’NDE EVİN YÖNETİMİ SEVİMLİ DOSTLARIMIZDA

Wessex Kontu Prens Edward, eşi Wessex Kontesi Sophie ve çocukları Leydi Louise ile James iki köpek ve bir kaplumbağayla evlerini paylaşıyor. Wessex Ailesi’nin sevimli üyelerinin bir siyah Labrador ve bir de İngiliz Cocker Spaniel olduğu biliniyor. Bu ikili öyle aileden görülüyor ki 2019 yılında Paskalya’yı Kraliçe’nin sarayında geçirmek üzere davet edilen Wessex Ailesi onları yanlarından ayırmamıştı.

2020 yılında kendisine ailenin sevimli üyeleriyle ilgili soru yöneltildiğinde Wessex Kontu Prens Edward’ın “Evde, evin yönetimini ele geçirmiş iki köpeğimiz ve bir de kaplumbağamız var!” dediği de biliniyor. 

Kraliyet

SUSSEX AİLESİ DAİMA SAHİPLENMEKTEN YANA

Birkaç ay önce eşi Prens Harry ile birlikte kraliyet ailesinden ayrılma kararı alarak tüm dünyada gündeme oturan Sussex Düşesi Meghan Markle da köpeksever bir başka Kraliyet Ailesi üyesi. Guy isimli barınaktan sahiplendiği Beagle cinsi köpeğiyle birlikte ABD’deki yaşamını geride bırakıp İngiltere’de Kraliyet Ailesi’ne katılan Meghan Markle, Bogart isimli diğer köpeğini ise transatlantik bir yolculuk gerçekleştirmek için fazla yaşlı olduğundan İngiltere’ye götüremedi. 

Meghan Markle ile Prens Harry’nin evlendikten sonra çift olarak bir siyah bir Labrador cinsi köpeği sahiplendiği de biliniyor. Köpek, çiftin şimdilerde yaşadığı Los Angeles’taki evlerinin bahçesinde koştururken magazinciler tarafından da görüntülenmişti.

Sussex Ailesi daima sahiplenmekten yana! Ne harika!

TINDALL AİLESİ’NİN MACERAPEREST KÖPEKLERİ

Kraliyet unvanlarına sahip olmamaktan mutluluk duyduğunu, bu sayede hayatını rahatça yaşayabildiğini sık sık dile getiren Zara Tindall (Prenses Anne ile ilk eşi Kaptan Mark Phillips’in kızı) ve ailesi; Sway adında bir Boxer’ın yanı sıra Storm ve Pepper adında iki Labrador cinsi köpekle evini paylaşıyor. Zara Tindall, üç köpeğin de isimlerinin macera filmlerinden esinlenildiğini açıklamış: Storm, X-Men filminde Halle Berry tarafından canlandırılan karakterden; Sway, 60 Saniye filminde Angelina Jolie tarafından canlandırılan karakterden ve Pepper da Demir Adam filminde Gwyneth Paltrow tarafından canlandırılan Pepper Potts karakterinden yola çıkılarak adlandırılmış.

CAMBRIDGE DÜKÜ WILLIAM VE DÜŞESİ KATE’İN İLK GÖZ AĞRISI LUPO

Cambridge Dükü William ve Düşesi Kate’in köpeği Lupo, ilk çocukları George’tan bile önce onlarla birlikteydi. Prens George’un 3’üncü yaş gününde görüntülenmeden önce de Lupo, Dük William ve Düşes Kate ile birlikte polo maçlarında ve sahil kenarı yürüyüşlerinde çekilen fotoğraflarda karşımıza çıkıyordu. Lupo aynı zamanda “Lupo’nun Maceraları” adında bir çocuk kitabının da baş kahramanı.

CORNWALL DÜŞESİ CAMILLA’NIN DA TÜYLÜ BİR DOSTU VAR

Kraliyet

Prens Charles’ın eşi Cornwall Düşesi Camilla da hayvanseverliğiyle bilinen Kraliyet üyelerinden biri. 2017 yılında Londra’da bulunan Battersea Dogs and Cats Home adında bir hayvan barınağını ziyareti esnasında köpeği Beth ile görüntülenen Düşes, hayvanlara oldukça düşkün.

 

Paylaşan heymypet