Köpekler Nikahların Yeni Yıldızı! Evlilik Dünyasında Son Moda

Dünyaevine giren insanlar, dünya çapında yeni bir akımı takip ediyor. O da evcil hayvanlarını, özellikle de köpeklerini nikah veya düğünlerine dahil etmek! Köpekler nikahların vazgeçilmez parçaları haline geldikçe bu yeni akım, bizim ülkemize de yavaş yavaş yayılıyor. Tabii tartışmaları da beraberinde getirerek…

köpekler nikahların vazgeçilmezi

Hemen hızlı bir soru cevap yapalım. Köpeklerin nikahlarda ve düğünlerde ne işi var diyenler burada mı? Tamamdır. Peki ya ailelerin önemli üyeleri olarak köpekler nikahların bir parçası olmalı diyenler? Galiba onlar da burada… Anlaşılan o ki evlilik dünyasındaki bu yeni moda, kafaları bir hayli karıştırmış. En azından bizimki kesinlikle karıştı, ondan eminiz.

WeddingWire isimli bir evlilik ve düğün organizatörü, tüm dünyada yavaş yavaş popülerlik kazanan bir durum fark etti. O da evcil dostlarımızın bu etkinliklere daha sık katılmasıydı. Şirket, kolları sıvayarak dünyanın her ucundan 800 evlilik adayına kapsamlı bir anket uyguladı. Sonuçların bazıları oldukça anlaşılır ama bazıları ise gerçekten şaşırtıcı.

Daha aşina olduğumuz sonuçlardan başlayalım. Çiftlerimizin %68’i evlendikten sonra en az bir hayvan sahiplenmek istiyor. Hatta evlilik adaylarının %70’i, partnerlerinin evcil hayvanları sevmek “zorunda” olduğunu da dile getiriyor.

Tabii partnerlerin evcil hayvanları sevmesi tek başına yeterli değil. Neden dersen, adayların %38’i evcil dostlarının nikah ve düğünlerde de bulunması gerektiğine sıkı sıkıya inanmış durumda. Üstelik köpekler nikahların alelade bir katılımcısı da değil. Sırf bu özel gün için tasarlanan bir dolu köpek kıyafeti ve aksesuarı bile var. Bu kıyafet ve aksesuarları tercih eden insanların oranı da az değil: %37. Sonuçta ailenin diğer üyeleri de düğünlere öylesine kıyafetlerle gelmiyor, haksız mıyız? Ailenin bir parçası olarak köpek dostlarımızın nesi eksik?

KÖPEKLER NİKAHLARIN DÜZENLENME TARİHİNİ BİLE DEĞİŞTİRİYOR

Evet evet, hiç şakamız yok. Sırf evcil dostları hasta olduğu için nikahlarını iptal eden onlarca çift var. Ek olarak patili dostlarımız sadece düğün ve nikahlara da katılmıyor. Köpek ve kediler başta olmak üzere birçok hayvan, çiftlerin balayında da onların yanında. Bu hayvanlar için iyi bir haber çünkü artık ebeveynleri olmadan uzun süre yalnız kalmayacaklar gibi gözüküyor.

Herkesin aklına gelen son soruyu da kısaca yanıtlayalım: peki tüm bu nikah ve düğün sürecinde dostlarımızla kim ilgilenecek? Burada işler biraz ilginçleşiyor. Elbette evcil dostlarımızı tanıyan diğer aile üyeleri bu iş için elverişli. Fakat yurtdışında özel olarak bu işi meslek edinen insanlar bile var. Doğru duydun, insanların nikah veya düğünlerinde patili dostlarına bakıcılık etmek yavaş yavaş bir meslek haline geliyor. Buna durumun ciddiyetini anlamak için güzel bir örnek diyebiliriz, ne dersin?

Tüm dünyada ses getiren bir başka evcil hayvan trendini de paylaşmadan geçmeyelim: evcil hayvan sigortaları. Bu ilginç konuyu ele alan yazımıza buradan ulaşabilirsin!

Paylaşan heymypet