Köpekler İçin Besin Takviyeleri

Köpeklerimizin sağlıklı bir ömür sürmesi için elimizden gelen her şeyi yapmak isteriz. Yetersiz veya dengesiz beslenmeyi önlemek için besin takviyeleri biçilmiş kaftan. Biz de köpekler için besin takviyesinin önemine dikkat çekmek için bir yazı derledik. Birlikte öğrenelim haydi!

köpekler için besin

Köpeklerimizin sağlıklı ve uzun ömürlü olmalarını istemek kadar doğal bir şey yok. Bu yüzden onları iyi beslemek oldukça önemli. Ancak her gün kâseye koyduğumuz aynı eski yiyeceğin, köpeklerimizin beslenme ihtiyaçlarının yüzde 100’ünü karşılayıp karşılayamayacağı konusunda bazı şüpheler var. Bu sebeple köpeklerin besin takviyesine ihtiyacı olur. Biz de köpekler için besin takviyeleri konusunu ele aldık. Haydi, başlıyoruz!

Köpek maması konusunda birçok tartışma olsa da, çoğu veteriner piyasada bulunan başlıca köpek mamalarının orta halli bir köpeğin ihtiyaçlarını çok iyi karşıladığı konusunda hemfikir. Dolayısıyla eğer köpeğinin yaşına ve kilosuna uygun bir mama kullanıyorsan büyük olasılıkla ekstra takviyelere ihtiyaç olmaz.

köpekler için besin
Takviyeleri Düşünmenin Zamanı

Ancak bazı durumlar var ki, besin takviyeleri göz önüne alınmaya değer. Eğer aşağıdaki uyarı işaretlerinden herhangi birini görüyorsan:

  • Mat ve kırılgan tüyler
  • Kuru, pullu cilt
  • Aşırı ve hızlı kilo değişimi (artış veya azalış)
  • Düşük enerji seviyesi

Yukarıdaki belirtiler ile karşılaşırsan önce köpek mamasını değiştirmeyi dene. Eğer bu durumu düzeltmezse, veterinerini ziyaret edin. Herhangi bir takviye planı yapmadan önce, köpeğinin doktorunun fikrini almayı unutma.

Kendi Köpek Mamanı Yapmak

Bazı insanlar, besin takviyeleri yerine kendi köpek mamasını yapmayı tercih eder. Eğer bu yolu seçersen, beslenme planını veterineriyle veya köpek beslenme uzmanıyla paylaşmayı unutma. Böylece minimum günlük gereksinimleri karşıladığından emin olmuş olursun.
Sonuç olarak, köpeğinin sağlığı için en iyi yaklaşımı seçerken veterinerinin önerilerine dikkat etmek her zaman en iyisi olur!

 

Paylaşan heymypet