Köpek Şampuanları Hakkında Bilmen Gerekenler

Köpeklerimizin bakım rutinlerini hepimiz önemseriz. Tabi biz ebeveynler için bu rutinlerin içerisindeki kullanılan ürünler de önemli. Köpeğin için doğru şampuana nasıl karar vereceksin? İşte köpek şampuanları hakkında bilmen gerekenleri derlediğimiz yazımız!

köpek şampuanları

Banyo yapmaktan hiç hoşlanmayan hatta ceza olarak gören sevimli dostlarımızın bile banyo yapması gerekir. Kısa tüylü bazı köpekler sadece suyla durulayarak sevmedikleri banyo derdinden kurtulur. Ancak, çoğu köpeğin banyo yaparken şampuana ihtiyacı olur. Köpekler neden kendi şampuanlarına ihtiyaç duyar? Köpek şampuanları hakkında bilmemiz gereken hangi detaylar var?

İnsan şampuanları köpeklerin tüylerine zarar verme riski taşır. Köpek şampuanı üreticileri, ürünlerinin bir köpeğin tüyündeki doğal yağların soyulmasını önleyecek kadar nazik üretir. Ancak kiri çıkaracak kadar da güçlü olmaları şartı ile.

İnsan saçı için tasarlanan bazı şampuanlar, daha sert deterjanlar içerdiği için köpeğinin cildini tahriş etme ihtimali olur. Bu nedenle, özellikle köpekler için etiketlenmiş şampuanlar veya veterinerinizin önerdiği nazik bir insan bebek şampuanı kullan.

köpek şampuanlarıİhtiyaca Uygun Şampuanı Belirlemek

Tıpkı insan şampuanlarının farklı türleri olduğu gibi, tonlarca farklı türde köpek şampuanı var. Köpeğinin hangisine ihtiyacı olduğunu anlamanın en iyi yolu, tavsiye için veterinerinden veya profesyonel kuaföründen öneri almak.

Bazı köpek şampuanları belirli tüy tipleri için tasarlanır ve bazıları özellikle yavru köpekler için üretilir. Dikkate alınması gereken çok şey var!

Araman gerekecek bazı köpek şampuanı türleri şunlar:

Göze zarar vermemesi

Tıpkı bebek şampuanlarında olduğu gibi, çok nazik köpek şampuanları da mevcut.

Aydınlatıcı/beyazlatıcı

Banyodan sonra tüylerinin bembeyaz olması istenen köpekler için tercih edilir.

Kuru şampuan

Kuru şampuan veya pudra kullanmak kiri minimum düzeyde temizler. Ancak bunlar yalnızca hızlı düzeltmeler için kullanılır. Köpeğin süper temiz olmayacak ve birkaç gün sonra öncekinden daha kirli veya yapışkan hissetmesi mümkün.

Koku giderme

Bu şampuanlar, kaka içinde yuvarlanan bir köpek için mükemmel bir fikir. Unutma, koku giderici şampuanlar her zaman kokuyu tamamen hafifletecek kadar güçlü olmaz.

Paylaşan heymypet