Köpek Noodle: İhmal, Talihsizlik ve Kucaklar Dolusu Sevgi!

Köpek Noodle daha ne kadar sevimli olabilir ki? Patili dostumuzun fotoğraflarına şöyle bir bak. Gülümsememek elde değil resmen! Ancak Noodle’ın başından geçenleri okuduktan sonra ona duyduğumuz saygı birkaç kat arttı. Bakalım senin için de aynısı geçerli olacak mı.

Köpek Noodle! Fotoğraf: Carli Davidson

Köpek Noodle ön ayakları olmadan yaşıyor, bunu görebiliyoruz. Ancak sadece bunu değil, her şeye rağmen ruhundan taşan mutluluk ve sevgiyi de görebiliyoruz, öyle değil mi? Sanırım bu durum herkes için geçerli. Çünkü ünlü hayvan fotoğrafçısı Carli Davidson, Noodle’ı görür görmez kamerasına sarılmış. Peki tam olarak fotoğraflamaya çalıştığı şey ne? Bu soruya bırakalım da Davidson kendisi cevap versin.

“Uzun yıllardır engelli patili dostlarımızı fotoğraflıyorum. Onların hayatlarını ve onları sahiplenen insanları çok merak ediyorum. Sonuçta bu hayvanlar bir sürü güçlük çekiyor ve ebeveynleri her şeyden feragat ederek onlara bakıyor. Bence bu çok önemli bir şey. Fotoğrafladığım engelli hayvanların hikayeleri genellikle büyüleyici oluyor. Hele ebeveynleriyle aralarındaki ilişki… Bu durum köpek Noodle için de geçerli.

Patili dostumuz Noodle, doğuştan engelli değil. 4 bacaklı, normal bir köpek olarak doğmuş. 8 aylıkken bir kaza geçirmiş ve eski sahibi, onu veterinere götürmüş ama… Anlaşılan o ki biraz geç kalmış. Üstüne köpeğinin sakatlığıyla iyi ilgilenmediği için Noodle’ın ön bacağı kangren olmuş. Bu yüzden de bacağını kaybetmiş şirin dostumuz. Hatta neredeyse hayatını da kaybediyormuş. İhmal edebileceğimiz son şey, bize emanet olan bu canlar bence.

Haftalar süren tedaviden sonra Noodle kendine gelmiş. Fakat bu sefer de talihsizlik yakasını bırakmamış. Onun gibi küçük tür köpeklerde sakatlıklar biraz zor iyileşiyor. Tedavi gördüğü klinikte sandalyeden atlarken diğer ön bacağını da kırmış. Bu sefer kırığa gösterilen tüm özene rağmen, köpek Noodle yine bacağını kaybetmiş. Ancak başına ne gelirse gelsin Noodle yılmamış. 3 hafta sonra 2 bacağı üzerinde yürümeyi söküp herkesi şaşırtmış.

Köpek Noodle! Fotoğraf: Carli Davidson
Köpek Noodle! Fotoğraf: Carli Davidson

KÖPEK NOODLE SEVGİ DOLU BİR HAYAT YAŞIYOR

Noodle ön bacaklarını kaybettiğini resmen unutmuş. Kafayı her genç köpek gibi oyuncaklar, arkadaşları ve yemekle bozmuş durumda. İki bacağı üzerinde hızlı ve çevik bir şekilde hareket edebiliyor. Üstelik bu şirin görüntüsü sayesinde birçok insan onu sevmeye geliyor. Adeta ön bacaklarını kucaklar dolusu sevgi ile takaslamış. Açıkçası keyfi de oldukça yerinde görünüyor. Anlaşılan o ki sakatlığı anlayıp ona göre hareket etmeyi öğrendikleri anda, köpekler sakatlandıklarını unutuyorlar. Hayatla ve gerçeklerle yüzleşme konusunda bizden fersah fersah ötedeler. Benim fotoğraflamaya çalıştığım şey bu sevgi ve dirayet” dedi fotoğrafçı.

İşte bir fotoğrafçının gözünden Noodle’ın hayat hikayesi! Patili dostumuzun başından geçenleri okuyunca sen ne hissettin? Bizim aklımıza tıpkı onun gibi ön bacaklarını kaybeden ama bunu çocuklara mutluluk saçmak için kullanan Tobi geldi! Gerçi kendisi doğuştan engelli ama onun hikayesi de Noodle’ınki kadar güzel. Şöyle bir göz atmak istersen, yazımız burada!

Paylaşan heymypet