Kıskandığımız Kişilerde Bugün: Alman Köpek Fotoğrafçısı Christian Vieler-Kircher

Almanya’nın Waltrop şehrinde yaşayan Christian Vieler-Kircher’in yaptığı işi kıskanmamak mümkün değil. Köpek fotoğrafçısı olan Vieler-Kircher’in uzmanlık alanı ise patililerin ödül mamasına kavuştuğu o heyecan ve mutluluk dolu anlar…

Köpek fotoğrafçısı Christian Vieler-Kircher
Kaynak: https://www.instagram.com/p/CEZzCDBqJ0Y/

ALMAN KÖPEK FOTOĞRAFÇISI

Eski bir gazeteci ve sosyal medya yöneticisi olan Vieler-Kircher, 2015 yılında profesyonel köpek fotoğrafçısı olmak için işini bırakmış ve köpek fotoğrafları çekmek için kolları sıvamış. Çektiği fotoğrafları “Treat!” isimli kitapta toplayan Vieler-Kircher’in eserleri gerçekten görülmeye değer.

Tüm karelerde kameraya bakan köpekler heyecan ve iştahla gelmek üzere olan ödül mamasını bekliyor. Bazı karelerde kadraja mama da girerken, bazılarında beklentiyi gözlerden okuyabiliyoruz.

Yakın zamanda “Treat Too” isminde ikinci kitabını çıkarmaya hazırlanan Vieler-Kircher’e çekimlerde köpeklerin aileleri de eşlik ediyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Christian Vieler (@vieler.photography)’in paylaştığı bir gönderi ()

Alman köpek fotoğrafçısı, CBS’e yaptığı açıklamada, “Köpeklerle biraz deneyiminiz varsa, benim modellerimle çalışmak çoğunlukla çok kolay” diyor.

“Bu fotoğrafların fikrini bana verdiği için Labrador cinsi köpeğim Lotte’ye bir teşekkür borçluyum” ifadelerini kullanan Vieler-Kircher şöyle devam ediyor. “Yeni bir flaş almıştım ve denemek istiyordum. Keskin hareketleri flaşla nasıl yakalayabileceğimiz test etmek için Lotte’yi kameranın karşısına oturttum. Ama Lotte’nin hızlı hareket etmesi gerekiyordu ve normalde sakin bir köpek olduğundan bunu kendiliğinden yapması biraz zor. O nedenle havaya ödül mamaları atmaya başladım. Sonuçların ne kadar komik olduğunu ertesi gün hard diski temizleyene kadar fark etmemiştim.”

Kendisi de bir köpek aşığı olan Vieler-Kircher ve eşi evlerini Labrador Lotte dışında, Doberman Ann, Dackel [dachshund] ve kırma Tamml ile paylaşıyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Christian Vieler (@vieler.photography)’in paylaştığı bir gönderi ()

Köpeklere bu pozları verdirmek için sevdikleri ödül mamaları dışında pek bir şey kullanmadığını da belirten köpek fotoğrafları yayıncısı, “Daha zor modeller için ise bazen peynire ya da sosise başvurabiliyorum” diyor.

Viener-Kircher’in muhteşem Instagram hesabına da bayıldığımızı söylemeden geçmeyelim.

Paylaşan heymypet