Köpeğinin Doğum Gününü Kutlamanın Yolları

Köpeğinin doğum gününü kutlamak istiyorsun ve neler yapabileceğin konusunda kararsız mısın? Endişelenme, sana yardımcı olacak birkaç fikrimiz var!

köpeğinin doğum

 

 

Köpeğin, ailene koşulsuz sevgi, şefkat ve sadakat verir. Böylesine sevdiğimiz dostlarımızın doğum günü bizler için önemli olmalı. Hem onları ilgiye boğup hem de ödül mamalarıyla şımartabiliriz. Köpeğinin doğum gününü unutulmaz kılmanın bazı kolay ve sevimli yolları var. Biz de senin için derledik!

Mükemmel Hediyeyi Seç

Kabul edelim doğum günlerinde köpeklerimiz biraz şımarmayı hak ediyorlar. Ne de olsa bugün onun günü! Doğum gününü kutlarken bir de ona hediye seçmen gerek. Belki oynamaya bayıldığı yeni bir tenis topu, yeni bir minder, oyun arkadaşı ve daha fazlası… Evcil hayvan malzemeleri satan dükkanlarda aradığını bulacağına eminiz!

Başka bir eğlenceli (ve komik derecede sevimli) fikir: Yavru köpeğini bir sürü tenis topunun olduğu bir odaya koy ve ortaya çıkan heyecanı izle!

Doğum Günü Organizasyonu

Köpeğinin doğum günü şık bir organizasyonu hak etmiyor mu? Balkona şöyle güzel sevimli bir ambiyans yarat. Ne de olsa minik bebeğin bir yaş daha aldı…

Balonlar ve flamalar elbette standart doğum günü partisi dekorları. Ancak bunu yapmanın tonlarca köpek temalı yolu da var.  Köpeğinin ruhunu yansıtan ‘stickerlarla’ ve balonlarla dolu bir balkon harika olur! Yemek takımlarını da günün temasına uygun seçmen gerek. Tabii bir de ikram menüsünü…

köpeğinin doğumKöpek Dostu İkramlar Yap

Pastahanelerde bizler için yapılan pastalar köpekler için çok zararlı. Bunun için köpeğine ve onun dostlarına özel kekler yapman şart. Harika bir köpek keki yapmak için ihtiyacın olan tek şey tam buğday unu, kabartma tozu, yumurta ve bebek maması gibi bazı günlük pişirme malzemeleri. Besin takviyesi için havuç gibi rendelenmiş sebzeleri karıştır ve üzerine krem peynir, fıstık ezmesi sür. İşte oldu bitti bile!

Köpek Dondurması

Gerçek dondurma, köpeğinin mide-bağırsak sistemi için pek iyi değil. Ancak evde bulunan malzemelerle köpek dondurması yapmak çok kolay. Muzları sade yoğurt ve kremalı fıstık ezmesiyle karıştırın, ardından doğru kıvamı elde etmek için gece boyunca dondur. İşte oldu bile! Bazı ebeveynler tavuk ve et suyunu dondurup mama kabına doğrudan koyarak da farklı bir dondurma alternatifi yapıyor. İstersen aklında bulunsun.

Köpeğinin Arkadaşlarını Davet Et

Köpeğinin yakın arkadaşları olmadan parti olur mu hiç? Tüylü aile üyenin doğumunu kutlamak için ekibi koşu, atıştırmalıklar ve koklamayla geçen bir gün için davet et.

Porsiyonluk köpek ödülleri, dilimlenmiş donmuş muzlar, bebek havuçlar ve yeşil fasulyeler, köpeklerin yemesi için kolay sağlıklı atıştırmalıklar.

Oyun oynarken köpeğin ve misafirleriyle yakından ilgilen. Yaramazlar bir araya gelince eğlencenin dozunu kaçırabilir!

Paylaşan heymypet