Köpeğin İçin ‘Lezzetli’ Köpek İsimleri: Bunların Hepsi Çok Tatlı!

Nostaljik abur cuburlardan dünya mutfağının özel lezzetlerine, favori içeceklerine kadar köpeğine yakışacağını düşündüğümüz türlü türlü isimleri derledik.

köpek isimleri

TATLI KÖPEK İSİMLERİ

Güzel Köpek isimleri arıyorsan hemen yardımcı olalım. Bu konudaki arşivimiz oldukça geniş biliyorsun ki. Daha önceki yazılarımızda Star Wars hayranları ve kitap kurtları için isim önerilerimizi paylaşmıştık. Bu yazımızda biraz sevdiğimiz yiyecek ve içeceklere göz gezdirelim istiyoruz. 

Örneğin tadına bayıldığımız bu abur cuburlardan köpeklere şahane isim olmaz mı? Bazıları sadece çocukluğunu 90’larda yaşamış okurların hatırlayacağı isimler ama olsun, canı kadar sevdiği köpeğine her seslendiğinde çocukluğuna dönmek isteyenler olabilir 🙂

Gofret

Oreo

Halley

Cino

Dido

Frigo

Tombi

Sakız

Dünya mutfağının bu özel lezzetlerinden de harika köpek isimleri çıkıyor. Suşi belki biraz daha miniklere yakışır ama diğerlerinin hepsi heybetli köpeklerin çok güzel taşıyacağı şahane isimler.

Taco

Margarita

Suşi

Tortilla

Burrito

Salsa

Bizim mutfağımızdan da şahane isimler çıkmaz mı? Elbette ki çıkar 🙂 Özellikle ufak tefek ve hatta kıvırcık tüylü, şapşal bir güzelliğe bu isimler çok yakışacaktır.

Mantı

Boyoz

Köfte

Bu içecek isimleri de köpeklere çok yakışır. Seç, beğen, al! Hafif sarımtrak tüyleri olan iri bir köpeğin varsa Latte, Tekila, Viski, bu isimlerin hepsini çok güzel taşıyacaktır. Daha ufak tefek bir köpek içinse Pekmez, Şurup, Şerbet gibi isimler biçilmiş kaftan.

Şerbet

Mocha

Latte

Tekila

Votka

Viski

Boza

Pekmez

Şurup

Baharatlar, meyveler, atıştırmalıklar ve daha neler neler… Örneğin çok güzel gözleri olan bir köpeğe Badem ismi nasıl yakışır ama? Ya da turuncuya çalan tüyleri olan şahane bir köpeğe Tarçın kadar yakışacak bir isim var mıdır acaba?

Cookie

Sosis

Tarçın

Şeker

Limon

Biber

Pancar

Çilek

Simsiyah minik gözleri olan, belki kendisi de simsiyah tüylü bir köpeğe Üzüm adını biz çok yakıştırıyoruz.

Üzüm

Lokum

Fıstık

Fındık

Badem

Çikolata

Paylaşan heymypet