Kim Demiş ‘Kedilerle Köpekler İyi Geçinemez’?!

Evdeki kedine bir köpek arkadaş getirmek istiyorsun. (Ya da tam tersi) Ama iyi geçinemeyeceklerine dair bazı şüphelerin var. Öyleyse hemen gel kafandaki soru işaretlerini giderelim.

kedilerle köpekler

“Kedilerle köpekler iyi geçinemez.” çok yaygın bir inanış. İster bir kedi insanı ol, ister bir köpek insanı, farklılıkları bir kenara bırakıp gerçekleri kabul etmenin zamanı geldi: Yavru köpek ve yavru kediler ayrı ayrı çok iyi olsalar da birlikte daha iyiler. Nasıl diye sorabilirsin. Anlatalım. Bir kere kedilerle köpekler eşleştirildiğinde, sevimliliklerini ikiye katlarlar. Sarılmalar, komiklikler hepsi ikiye katlanır. Aslında burada oldukça basit bir matematik var.

Tabii ki yalnızca kedi veya yalnızca köpek ebeveyni olan birçok insan bu sevimli yaratıkların birlikte daha da iyi olduğuna dair daha fazla kanıta ihtiyaç duyabilir. O sebeple biz de bu yazıyı hazırladık.

İki kat sır saklama kapasitesi 🙂

Mesela büyük bir sırrın olduğunda (kırılmaması gereken bir şeyi kırdığında mesela) suçu onlara atabilirsin. Muhtemelen kimseye söylemezler (birbirleri hariç).

 

Tv keyfi

İnsanlar en sevdikleri TV şovunu en iyi arkadaşlarıyla izlemekten aşırı keyif alır. Hele köpek ve kedi yavruları buna bayılır! Tuzlu atıştırmalıkları ve en sıcak battaniyeyi uzat lütfen. Birileri birazcık keyif yapmak istiyor!

 

Açık hava aktiviteleri

İster doğada yürüyüşe çık, ister bir açık hava restoranında rahatla, arkadaşlarınla açık havada biraz zaman geçirmekten daha iyi bir şey yoktur. Eğer iyi bir arkadaşsan, neden iki tane “en yakın arkadaş”ın olmasın ki?

Tüylü bir suç ortaklığı

Köpek yavruları ve kedi yavruları bir araya geldiklerinde, suç ortaklığı garanti. İster en sevdikleri oyunu oynuyor olsunlar, ister yaramazlık yüzünden ceza alsınlar… İyi günde kötü günde birbirlerine arkadaşlık ederler.

 

Uyku arkadaşı

Uzun bir çalışma gününden sonra rahat bir şekerleme yapmak gibisi yoktur. Kedilerle köpekler uyumak için birbirlerine sokulduklarında bulundukları ortamı dünyanın en sıcak yeri haline getirirler.

 

Yaramazlıkta ortaklık

Ebeveynleri onları çağırdığında duymamış gibi yapmak, kedilerle köpekler arasında evrensel bir eğlence olabilir. Birlikte aptalı oynamaya bayılırlar.

Kedi – Köpek yavruları için oyun oynamak ve kavga etmek aynı şey gibidir.  İşler kontrolden çıkınca ebeveynlerinin güvenilir bacaklarının arkasına saklanabilirler.

 

İster kendini adamış bir kedi insanı, ister gerçekten sadık bir köpek insanı ol, şunu inkar edemezsin: Köpek yavruları ve kedi yavruları gerçekten inanılmaz sevimlidir. Özellikle de bir arada olduklarında. İki kat bıyık, iki kat pati, iki kat komiklik ve iki kat sevimlilik… Daha ne isteyebilirsin ki?

 

Paylaşan heymypet