Kendi Yandı İyileşince Çocuklar İçin Yanık Terapisi Köpeği Oldu

Amerika’da ciddi derece yanıklarla veterinere güç bela yetiştirilen Romee, 50’den fazla tıbbi müdahale gerektirecek kadar kötü durumdaydı. Fakat tüm bunları atlattı ve hatta, artık bir yanık terapisi köpeği olacak ve yanık tedavisi gören küçük çocuklara destekte bulunacak!

yanık terapisi köpeği
Fotoğraf: LOCAL 12

Bu yazımıza patili dostlarımıza şiddet ve işkence eden herkesi net bir şekilde lanetleyerek başlamak istiyoruz. Fakat ne olursa olsun, dünyada ve hayvanlarda umut ve iyilik tükenmiyor. Dostumuz Romee, büyük kalbiyle bu gerçeğin en büyük temsilcilerinden biri. Nitekim kendisi birçok ağır yanık atlattıktan sonra yanık terapisi köpeği olarak küçük çocukların acılarına su serpecek.

Beş ay önce Ohio’nun Cincinatti bölgesinde, hayvanseverler  güç bela veterinere yetiştirmiş Romee’yi. Ona bakan veteriner hekimlerden Ray Anderson: “ Çok ciddi yanıklarla geldi bize. Bu yaraların nasıl oluştuğuna dair bir kanıtımız yok ama. Sahibi durumu reddediyor. Herhangi bir şekilde köpeğinin yanmadığını savunuyor.” şeklinde bir açıklamada bulundu. Tüm tıbbi müdahalelerden sonra patili dostumuz sağlığına kavuşmuş durumda. Fakat bir gözü, artık görmüyor.

ROMEE’NİN YANIK TERAPİSİ KÖPEĞİ EĞİTİMLERİ SÜRÜYOR

Fotoğraf: WKRC

Sağlığına yeni kavuştuğu için, eğitimleri düşük tempoda yürüten Romee’nin artık keyfi yerinde. Yanık terapisi köpeği olmak için var gücüyle çabalıyor. Bu duruma dair Köpek Koruma Birimi Kaptanı Brandon Corcoran: “Yanık ünitelerinde yatan çocuklar için yanık terapisi köpekleri çok faydalı bir şifa yöntemi. Aynı zamanda Romee’nin de benzer sorunlardan mustarip olduğunu gördüklerinde, çocuklar onunla daha sağlam bir bağ kuracaktır. Onu heyecanla karşılayacaklarından eminim.” dedi.

Romee’nin eski sahibi, geçtiğimiz ay 15.000 dolar ceza ve Romee’nin ömür boyu masraflarının karşılanması cezası aldı. Aynı zamanda 3 yıl boyunca şartlı denetim altında olacak.

Patili dostlarımızın merhametinden biraz feyz alabiliriz diye düşünüyoruz. Nihayetinde onlar, ne kadar olumsuzluk yaşarlarsa yaşasınlar sevgi ile dolular. Aynı zamanda masumiyet emsali olan hayvanlara yönelik şiddet, tahammül sınırlarımızın dışında. Hayvanlara şiddete yönelik kıymetli bir yazı kaleme alan yazarımız Cesur’un yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaşan heymypet