‘Kedim Bir Hırsız, Eğer Bu Eşyalar Size Aitse Lütfen Gelip Alın’

Dünyanın en tatlı ama bir o kadar da yaramaz kedilerinden birinin ebeveyniysen, hayat sana ilginç şeyler yaptırabilir. Mesela kendi bahçene kedinin komşulardan aşırdığı eşyalarla bir sergi açmak. Bu senaryo kedi sahiplenirken kimsenin aklına gelmemiştir, eminiz…

kedim bir hırsız
Kedim bir hırsız! Fotoğraf: Kate Felmet

Kedilerin türlü türlü huyları var. Ayaklara saldırmaktan özel bir zevk alan mı dersin, sen uyurken gelip suratına yatan mı… Tabi bir de hırsızlar var. Masanın üzerinde bıraktığın yiyeceği veya ilgisini çeken eşyayı kaşla göz arasında cebe indirir bunlar. Üstelik bunu öyle şirin bir şekilde yaparlar ki, eğer yakaladıysan oturup tüm operasyonu dikkatlice izlersin. En sonunda da pıt pıt pıt ağızlarında ganimetleriyle uzaklaşıverirler. Böyle söyleyince çok tatlı evet, ama bazı patili dostlarımız bu işi biraz abartmış anlaşılan. Sonuçta bir kedi sahibinin ‘kedim bir hırsız’ tabelası asmasına yol açacak kadar ne çalabilir ki?

Yanıt: pek çok şey. Sadece tabela astıracak kadar değil, sergi açtıracak kadar eşyayı yürüten Esme ile tanış!

Esme’nin ebeveyni Kate Felmet, kedisinin bu huyundan uzun süredir haberdardı. Patili dostu etraftaki bahçelerden ne bulsa yürütüyor ve Kate’e getiriyordu. O da kedisinin çaldığı şeyleri eline alarak kapı kapı özür turlarına çıktı. Huylu huyundan vazgeçmez ya, kedisini bu davranışından bir türlü uzaklaştıramadı. Hatta başlarda yanlışlıkla da olsa bu davranışı teşvik ettiğini itiraf etti.

“Annemle birlikte yaşıyoruz ve kendisi kuşlardan çok korkar. O yüzden Esme’nin bize kuş dışında getirdiği her hediye için onu şımartmaya başladım. Gel zaman git zaman getirdiği her şey için bir ‘aferin’ almadan miyavlamayı kesmez oldu. Fakat işin komşuların eşyalarını çalmaya kadar varacağını tahmin edemedim.” dedi Felmet.

kedim bir hırsız
Esme. Fotoğraf: Kate Felmet

KEDİM BİR HIRSIZ VE SÜREKLİ BAHÇIVAN ELDİVENİ ÇALIYOR!

Bu sözler de Kate Felmet’e ait. Trajikomik bu isyan, yaratıcı da bir çözüme ön ayak olmuş.

Esme, bir müddet sonra kafayı bahçıvan eldivenlerine taktı. “Geçen nisanın sonlarına doğru, günde neredeyse iki tane bahçıvan eldiveni getiriyordu. Bir hafta boyunca sürdü bu. Bir baktım, evde 14 çift eldiven var. Bir noktada sesli bir şekilde ‘kedim bir hırsız ve sürekli bahçıvan eldiveni çalıyor’ demek zorunda kaldım. Ortada böyle komik bir gerçeklik vardı çünkü. Sonra da bir çözüm düşünmeye başladım.” diye devam etti Felmet.

Tam da bu noktada, aklına bu eşyalarla bir sergi yapma ve herkesi Esme’nin huyundan haberdar etme fikri düştü. Komşuların maskeler, kemerler ve eldivenlerden oluşan sergiye tepkisi ise harika oldu. Birçoğu bu garip durumu büyük bir sempati ile karşıladı. “Esme’nin aynı dizliği 3 defa çaldığı komşumla durum hala biraz limoni.” diye ekledi Kate Felmet.

İlginç huylara yaratıcı çözümler, harika değil mi? Esme bize suçüstü yakalanan hayvanların komik videolarını hatırlattı. Bu videoları bir araya getirdiğimiz içeriğimize buradan ulaşabilirsin!

 

Paylaşan heymypet