Kediler Öpüldüğünü Anlar Mı?

Kedini çok seviyorsun ve sevgini öpücükler gibi alıştığın şekillerde göstermek istemen çok doğal. Ancak her hayvan sevgisini farklı gösterir ve öpücükler aracılığıyla sevgi göstermen, kedinin de sevgi gösterdiği anlamına gelmez. Peki kediler öpüldüğünü anlar mı?

Gerçek şu ki, bazı kediler öpücüklere aldırmaz, bazıları ise onlardan nefret eder. Ama öpüşmeyi umursamayan bir kedin olsa bile, onları sevgi belirtisi olarak anlamazlar. Onlara göre bir öpücük, göbek sıyrıklarından, kafaya bir sıvazlamadan veya herhangi bir fiziksel temastan farklı değildir.

Ama kesinlikle, kediler öpüldüğünü ona olan sevgini öptüğünde anlarlar çünkü kediler sevgilerini başlarını çarparak ya da kafalarını diğer kediye sürterek gösterirler.

Kediler Öpülmekten Hoşlanır Mı?

Öpüşmek, insanlara sevgi göstermenin doğal bir yolu olsa da, kediler bunu diğer fiziksel sevgi biçimlerinden farklı görmüyorlar. Ayrıca, bazı kediler sahiplerine bu kadar yakın olmaktan hoşlanmazlar.

Utangaç olabilirler, hatta seni tokatlayabililer, bu kedilerin onları öpmekten hoşlanmadığının açık bir göstergesidir. Bununla birlikte, çoğu kedi, o anda başka bir şey yapmakla daha fazla ilgilenmedikleri sürece, sahiplerinin onları öpmesine aldırmaz.

Kediler Kucaklanmayı Sever Mi?

Bazı kediler sarılmaya tahammül edebilirken, diğerleri hemen hemen her şeyi tercih eder. Her şey, kedinin hareket özgürlüğünü kısıtlayarak seni ne kadar iyi idare ettiği ile ilgilidir. Sarılmalar doğal olarak kısıtlayıcıdır ve kedinin ne kadar küçük olduğunu düşündüğünde, aslında onları hareketsiz hale getirir.

Yine de, bazı kediler sahiplerinden fiziksel şefkat ister ve bu kediler, sarılmalar da dahil olmak üzere alabilecekleri her şeye tahammül eder ve genellikle bundan zevk alır.

Ancak, kedinin başka sevgi yollarından daha fazla zevk alması ihtimali vardır.

Kediler Öpüldüğünde Ne Hisseder?

Kedin onu öptüğünüzde bundan hoşlanıyor mu? Bazı kediler insan öpücüklerini seviyor ya da en azından hoş görüyor gibi görünüyor. Kedin onu öptüğünüzde eğiliyor, mırıldanıyor ve başını sana sürtüyorsa, muhtemelen ona sevgi göstermeye çalıştığını anlamıştır.

Kedileri Öpmek Zararlı Mıdır?

Bununla birlikte, kedilerin ağızlarında diş eti hastalığına neden olan bazı başka bakteriler bulunur. Yırtıcı hayvanlar olarak, hastalık barındırabilecek hayvanları ve böcekleri de yerler. Güvende olmak için kedini dudaklarından öpmekten kaçın. Kafasını öpmek de aynı derecede sevecendir ve çok daha az hastalık riski taşır.

Kedine Sevgini Göstermenin Diğer Yolları

Belki de öpüşmekten veya sarılmaktan hoşlanmayan bir kedin var ve sadece onları sevdiğini göstermenin bir yolunu bulmak istiyorsun. Ya da belki de kedine olan sevgini onlara daha doğal bir şekilde göstermenin bir yolunu arıyorsun.

Her iki durumda da, sarılmalar ve öpücükler olmadan kedine şefkat göstermenin üç farklı yolu var.

İkramlar

Kedilerin bir öpücükten daha çok zevk aldığı birkaç şey vardır. Kedi nanesi, somon aromalı ikramlar veya başka bir şey olsun, kedine gün boyunca birkaç ekstra ödül vermek, kedine olan sevgini göstermenin harika bir yoludur.

Sadece aşırıya kaçmadığından ve sağlıklı ikramlar aldığından emin ol. İstediğin son şey, kilo almasına yardımcı olarak kedine onu sevdiğinizi göstermek!

Dikkat

Kedin, ona verdiğin ikramları ve diğer maddi nesneleri sevecek olsa da, sevgini göstermenin en iyi yolu, onlara mümkün olduğunca fazla ilgi göstermektir. Kediler köpeklere göre daha bağımsız olsalar da bu onların tüm zamanlarını yalnız geçirmek istedikleri anlamına gelmez.

Sahiplerinden çok zevk alırlar ve onlarla vakit geçirmeye ihtiyaçları vardır ve bu onlara sevgi göstermenin en iyi yollarından biridir. İster onları okşayarak, ister çeşitli oyuncaklarıyla birlikte oynayarak vakit geçirin. Kedinin dikkatini çektiğini anlar ve bu onların hoşuna giden bir şeydir.

Oyuncaklar

Kedinle oynamanın ve onunla vakit geçirmenin sana verdiği anlık hazzı alamayabilirsin, ancak kedin, oynaması için eve yeni oyuncaklar getirdiğinde kesinlikle seni takdir edecektir.

Onları yeni oyuncaklarla beslemek ve zamanla yıpranmış olanları değiştirmek, beklediği noktaya kadar bozulsalar bile kedin tarafından fark edilmeyecektir.

Kedin Sevgisini Nasıl Gösterecek?

Yani, kedine tüm bu ekstra ilgiyi veriyorsun ve karşılığında biraz ondan da sevgi istemen çok doğal. Ancak, kedinin sana gösterdiğin sevgiyle aynı şekilde sana sevgi göstermesini bekliyorsan, sana verdiği tüm işaretleri kaçırma ihtimalin yüksektir.

Kediler fiziksel ilgiyi severler ve burnunu sokarak, kuyruklarıyla sana şaplak atarak veya sadece sana sürtünerek bu ilgiyi senden arayabilirler. Genellikle iyiliği iade etmeni isterler. Sana karşı sürtünerek, seni takdir ettiklerini ve seninle daha fazla zaman geçirmek istediklerini bilmelerini sağlıyorlar.

Yalamaları

Köpeklerin sevgilerini yalayarak gösterdikleri bilinen bir gerçek olsa da, gerçek şu ki kediler de aynı şekilde sevgi gösterebilir. Bu onların seni temizleme şekli ve eğer seni temizlemek için zaman ayırıyorlarsa, seni aileleri olarak görüyorlar demektir.

Seni aileleri gibi görüyorlarsa, tüm kararlarını takdir etmeseler bile seni kesinlikle seviyorlar.

Oynamak

Kediler son derece oyuncudur ve sevdikleriyle oynayarak vakit geçirmek isterler. Bunu etrafta yuvarlanarak, etrafındaki oyuncaklara vurarak, hatta şakacı bir şekilde seni kovalayarak veya üzerine atlayarak yapabilirler.

Bu herkes için uygun olmasa da, kedin buna hazır olduğunu düşünüyorsa, gün ve akşam boyunca seninle oynamaya çalışarak sevgisini göstermeye başlayabilir.

Kedinin Senin Etrafında Dolaşması

Kedin seni evde sadece etrafında olmak için aktif olarak arıyorsa, bu seni sevdiklerinin açık bir işaretidir! Kediler sizi odadan odaya kadar takip edebilir veya sık sık ziyaret ettiğini bildikleri bir alanda takılmayı seçebilirler.

Kedin günün çoğunda yanında olmayı seçerse, bu bir tesadüf değildir.

Sana Ölü Hayvanlar Getiriyorlarsa

Dışarıda bir kedin varsa, eve zaman zaman bir veya iki ölü hayvan getiriyorlarsa bu da sana karşı bir sevgi göstergesidir. Bu davranış çoğu kedi sahibini iğrendirse de, kedinin seni aileden biri olarak gördüğünü sana gösterme şeklidir. Ayrıca iyiliğini iade etmeni istiyorlar.

Ama tıpkı seni öpmeye başlamayacakları gibi, onlara taze yakalanmış ölü hayvanlar sunmamalısın. İkramlar gayet iyi!

Son Düşünceler

Kedin seninle yaşayabiliyor olsa da bu, duygularınızı aynı şekilde gösterdiğiniz anlamına gelmez. Bazı kediler öpücüklerden hoşlanır ve diğerleri onlarla savaşmaya çalışır, ancak hiçbir kedinin onların önemini anlamasını beklemeyin.

Yine de, kedin öpücüklere aldırmıyorsa, onlarla bağ kurmanın harika bir yoludur. Sadece daha iyi anlayabilecekleri birkaç şey eklemeni öneririz.

Paylaşan heymypet