Kediler Konuşabilseydi Bize Neler Söylerdi?

Düşünsene, kedin seninle konuşuyor. Düşüncesi bile harika! Hepimiz bunun için çıldırıyoruz ancak bu mümkün değil. Bazı kediler kendilerince gevezelik etse bile aynı dili konuşamıyoruz. Peki, kediler konuşabilseydi bize neler söylerdi biliyor musun? 

kediler konuşabilseydi

 

 

Kediler, esrarengiz cazibeleriyle yüzyıllardır insanların kalbini büyülüyor. Bu muhteşem varlıklara henüz karşı koyma gücü olanı görmedik! Biz dahil herkes onlara bayılıyor! Mırıldanma ve miyavlama gibi seslerden, kafa atma ve kuyruk seğirmesi gibi vücut dillerine kadar kendi gizemli yollarıyla iletişim kuruyorlar. Ama hiç kediler konuşabilseydi ne söyleyeceğini merak ettin mi? Her gün aynı şeyi yemekten şikayet ederler mi? Kum kutusunu daha sık temizlemeni söyler mi? Kıyafetini beğenmediği zaman sana kombin önerisinde bulunur mu? Haha!  

Kedinle yapacağın sohbetleri ve sevgili tüylü bebeğinden kazanacağın içgörüleri düşünmek eğlenceli. Bu nedenle, kedinin seninle sohbet etme yeteneği olsaydı ne söyleyeceğine dair en iyi tahminlerimizle bu düşünceleri eğlenceli hale getiriyoruz. Kedilerin zekasına alaycı sözler ve belki de bir parça muhteşem küçümseme alemine girmeye hazırlan! Kedilerin nasıl iletişim kurduğuna bakıp ardından konuşma dillerine geçeceğiz!

Kediler Konuşabilir Mi?

Kedilerin sürekli bir şeyler düşündüğüne dair aklımızda hiç şüphe yok. İnsan dostlarına dik dik bakma biçimleri 1000 kelimeye bedel. Kediler insan dilini konuşamazken dahi benzersiz iletişim tarzları ile bizleri etkilemeyi başarır. Çok çeşitli seslendirmelerden karmaşık vücut diline kadar, kedilerin ihtiyaçlarını, arzularını ve ruh hallerini ifade etmek için geniş bir repertuarı var.

Bununla birlikte, kedilerin insan dilini kullanma anlamında “konuşup konuşamayacaklarını” tartıştığımız zaman, bu tamamen bir varsayımdan oluşuyor. Kedi arkadaşlarımızın sözlü sohbetlere girdiğini ve en derin düşüncelerini paylaştığını hayal etmek çok hoş bir kavram. Ancak şimdilik, dünyalarını anlamak için benzersiz seslerine, yüz ifadelerine ve şifreli pozlarına ilişkin yorumumuza güvenmemiz gerekecek.

kediler konuşabilseydiKedin Konuşabilseydi Sana Ne Söylerdi?

Kedi-insan iletişimi en iyi ihtimalle asgari düzeyde olsa da, hayal gücümüz şimdiden tüylü bebeklerimizin düşündüğüne inandığımız şeyin derinliklerinde. Belirli bir sırayla, kedinin konuşabilseydi sana söyleyeceği şeyleri aşağıda sıraladık. Ee biiraz da mizah..

“Ya şimdi bana itaat et ya da gazabımın tadına bak.”

“Sarılmalarından ve öpücüklerinden bıktım.”

“Senden gerçekten hoşlanmıyorum. Ben sadece yemek için buradayım.”

“Yiyecek demişken, arada bir değiştirebilir miyiz?”

“Yemek kaplarım neden sonsuz değil?”

“Sosyal mesafeyi hatırlıyor musun? Bunu özlüyorum.”

“Bu pencereler neden bu kadar yüksek? Bu yerleri kim tasarlıyor?”

“Lütfen, musluğu açık bırak ve onunla bana biraz zaman ayır.”

“Neden benim kum kutumda oynuyorsun?”

“Hey! Onu gömdüm!”

“Buraya birkaç fare alabilir miyim? Sıkıldım.”

“Ben varken kimin sinekliğe ihtiyacı olur ki?”

“O kedi yatağını dükkana geri götür. Zaten mükemmel bir uyku alanım var: temiz çamaşır yığını.”

“Kazayla bir şeyleri devirdiğimi düşünmen çok hoş.”

“Ellerini karnımdan çek.”

“Ön kapıyı benim için açarsan söz veriyorum geri geleceğim… (asla gelmem)”

“Senin kucağın, benim kurallarım.”

“Uyku vakti geldi mi?”

“En büyük korkum içi su dolu küvet. Yıkanmayı kim sever ki?”

“Bana o kostümü giydirirsen seni tırmalamam gereken bir mesele oluşur!”

Sence senin kedin sana neler söylüyor? Haha! Okurlarımızın mizah yeteneğine çok güveniyoruz ve duymak için sabırsızlanıyoruz! Lütfen bizlerle paylaş!

Paylaşan heymypet