İnsanların Görmedikleri Doğaüstü Şeyleri Kediler Görebilirler mi?

Paranormal aktiviteler köşemize hoş geldin! Başlık biraz ürkütücü, kabul ediyoruz. Kedilerin keskin görüşlerine dair dolaşan rivayetlere şöyle bir bakalım istedik. Gerçekten görünmeyenleri görüyorlar mı?

kediler bizim görmediğimiz şeyleri görür mü

Kediler bizim görmediğimiz şeyleri doğaüstü varklıkları görür mü? En çok merak ettiğimiz soruların başında bu geliyor. Kedilerin ruhları, üç harflileri yani kabaca tüm doğaüstü varlıkları görebildiklerine dair çok fazla şehir efsanesi duyuyoruz. Peki bunların tamamı palavra mı, yoksa tüylü dostlarımız birtakım parapsişik güçleri gerçekten var mı?

Eğer bir kedi ebeveyniysen, muhtemelen kedinin senin göremediğin doğaüstü şeyleri görebiliyormuş gibi boşluğa baktığı anlara defalarca şahit olmuşsundur. Bakışlarını sanki zihnini okuyabiliyormuş gibi senin üzerine diktiği zamanlar oluyordur. Ya da mesela, gecenin bir körü içine cin kaçmış gibi yerinde duramadığı, enerji patlaması yaşadığı ve tuhaf tuhaf hareketler yaptığı zamanlar?

Kedilerin bizlerden çok daha gelişmiş duyulara sahip olduğunu biliyoruz. Ancak bu bilgi bu tuhaf bakışlarını ve hallerini açıklamaya yetiyor mu? Tam sayılmaz.

Özellikle düşük ışıkta insan gözü çok zayıf görüşe sahiptir. Bu konuda kediler bizim fersah fersah önümüzde. Düşük ışıkta bile, hatta neredeyse karanlıkta dahi oldukça iyi görebiliyorlar. Bu nedenle, gece boyunca bizim göremediğimiz şeyleri görebildiklerini söyleyebiliriz.

Gördüklerinin hayalet mi, yoksa başka bir şeyler mi olduğunu tam bilemeyiz. Ama en azından konuya birkaç mantıklı açıklama getirebiliriz.

İŞİN SIRRI UV IŞINLARI MI?

Bilim bize, kediler bizim görmediğimiz şeyleri görür mü sorusunu bir bakıma kanıtlayan mantıklı bir açıklama sunuyor. Aslında tüm konu, kedilerin ultraviyole (UV) ışığı ve çıplak insan gözüyle görülemeyen birkaç başka ışığı görebildiği gerçeğine dayanıyor.

Bu ışık setini yalnızca kediler ve diğer hayvanlar görebiliyor. Bizi, tüm varlığımızı ve kalbimizi çevreleyen enerjik alanları ve auraları da temsil ettiklerini söyleyebiliriz. Kedi ve köpek gibi hayvanların bazı insanlardan uzak durduğunu fark ettiniz mi? Onlardan gelen negatif enerjiyi algılayabilmeleri ve bu enerjiden itilmeleri kuvvetle muhtemel.

Üstelik kedilerin ve insanların benzer şeyleri farklı algılaması da mümkün. Örneğin yansımalar ve gölgeler biz hiç dikkat etmesek bile, doğal olarak meraklı dostlarımızın dikkatini hemen çeker ve onları harekete geçirir.

Bunun nedeni, aynı fenomeni farklı şekilde rasyonelleştirmemiz. Örneğin bizim için araba farı sadece araba farıdır. Ama kedi dostlarımız için, gizemli mi gizemli bir ışık kümesidir.

Gözlerinin yanı sıra, burunları ve kulakları da çok keskindir. Bizim duyamayacağımız kokuları ve sesleri duyabilirler. Bu nedenle bu duyulardan birinin veya birkaçının onları boşluktaki o noktaya çekmesi mümkündür…

Yani kediler ruhları görebiller mi çok emin değiliz ama, en azından bizim göremediğimiz pek çok şeyi görebildiklerini söylemiş olduk 🙂 Kedim neden boşluğa gözlerini dikip bakıyor diye merak ediyorsan seni buraya alalım.

Paylaşan heymypet