Kedi Tasması Nasıl Takılır? Kedini Tasmayla Gezdir!

Kedi tasması nasıl takılır sorusunun yanıtı yazımızda! Dostlarımızı gezdirmek için yapman gereken her şeyi senin için özetledik. Geriye kalan tek şey yazımıza biraz zaman ayırmak, o kadar.

kedi tasması nasıl takılır

Evet kediler tüm gün güneşin altında keyif çatıyor ya da sağda solda uyuyor bu doğru. Ancak bu durum dışarıya çıkmaya can atmadıkları anlamına gelmiyor. Bunu nereden mi biliyoruz? Kapılara ve pencerelere düzenlediği seferlerden… Tabii her kedi dostumuz dışarıya çıkmayı sevecek diye bir şey de yok. Peki ne yapmalı? Kedi tasması nasıl takılır ve hangi dostlarımız tasmayla nasıl gezdirilir bunu netleştirmeli sanki.

NASIL BİR KEDİ TASMASI ALMALIYIM? KEDİ TASMASI NASIL TAKILIR?

Bu konuda dikkat etmen gereken noktalar şu şekilde:

  • Tasma kedinin boynunu çok çekiştirmemeli
  • Bacaklarına dolanmamalı
  • Fazla gevşek olmamalı

Bu 3 kriteri yerine getiren tasmalar kullanman önemli. Bir yandan da patili dostumuz tasmasının içinde rahat hissetmeli. Yani tasmayı takıp hemen harekete geçmesen daha iyi. Bırak patili dostumuz tasmayla biraz zaman geçirsin. Hatta tasmayı taktığın ilk zamanlarda sık sık ödül maması ile kedini teşvik et. Başta tasmayı tak, dostumuz sıkılınca hemen çıkar. Sonra da bu süreyi yavaş yavaş artır. Baktın işler yolunda gidiyor, belki birlikte ufak ufak yürümeye başlayabilirsiniz.

Bu arada ne olursa olsun kedinin aşılarının tam olduğundan emin ol. Sonuçta birlikte dışarı çıkacaksınız, bu durum hepten önem kazanıyor. Bu konuya değinen kedi aşılama rehberimizi okumaya ne dersin?

kedi tasması nasıl takılır

KEDİNİ GEZDİRİRKEN DİKKAT ETMEN GEREKENLER

Öncelikle bu süreç esnasında ödül mamaları senin en iyi dostun olmalı. En olmadı kedinin en sevdiği oyuncak da ihtiyacını karşılar. Bu sayede tüm tasmayla gezme macerası oldukça kolaylaşır.

Dışarı çıkmadan önce evde birlikte antrenman yapmayı unutmayın. Böylelikle patili dostumuz tasmayı güvenilir bulduğu bir alanda deneyimler.

Eğer kedin bu sürece iyiden iyiye alışırsa kapının önüne inmeyi deneyebilirsiniz.

Dışarıda veya içeride fark etmez, kontrolü mümkün mertebe kedi dostuna bırak. O nereye gitmek isterse oraya gidin.

Ağaçlara dikkat! Kediler ağaçlara tırmanmayı epey sever. Bir baktın dostun ağaca hamle yapıyor ve tasmadan kurtuldu, eyvah!

Kedin ne kadar uzaklaşmak isterse o kadar uzaklaşın. 10-15 dakikalık geziler birçok kediye yeterli gelir. Onu fazla zorlama, yoksa eğlence için yaptığınız bir şey tamamen kabusa döner.

Hem kedi tasması nasıl takılır, hem de bu süreçte dikkat etmen gereken şeyleri dilimiz döndüğünce anlattık.

Paylaşan heymypet