Kedinin Sevgisini Göstermek İçin Yaptığı 12 Şey

Bir kediyle birlikte yaşayanlar şunu çok iyi biliyorlar: Sen kedini ne kadar seviyorsan o da seni o kadar hatta belki de daha fazla seviyor. Bunu sana gösterebilmek için de kelimenin tam anlamıyla taklalar atıyor. Peki bu işaretleri doğru okuyabiliyor musun? İşte kedinin sana sevgisini göstermek için yaptığı 12 şey…

Kedinin sana sevgisini göstermek için yaptığı 12 şeyden biri yuvarlanmak

KEDİLERİN SEVGİ GÖSTERİLERİ

MIRLIYORSA

Kedinin sevgisini göstermek için yaptığı şeylerin başında mırlamak geliyor. Eğer patili dostunu kucağına aldığında ya da okşadığında o motor sesi benzeri gurultuyu duyuyorsan ne mutlu sana…

YUVARLANIYORSA

Kedin yere yatıp yuvarlanıyorsa bu seni gördüğü için heyecanlanmasından. Sana doğru koşup geldi ve tam önünde kendini yere attıysa hele bir de karnını gösteriyorsa onunla ilgilenmeye başlaman gerekebilir. Peki karnını göstermesi her zaman sevilmek istediği anlamına mı gelir? Cevabı burada bulabilirsin.

KAFASINI SÜRTÜYORSA

Bir kedi kafasını, alnını ya da yanaklarını sana sürtüyorsa bunu kedinin sevgisini göstermek için yaptığı bir davranış olarak algılamalısın çünkü senin üzerine kokusunu bırakıp alanını belirlemeye çalışıyor. Kedilerin bunu sadece insanlara değil başka hayvanlara da yaptıklarını da belirtelim.

Kedinin sana sevgisini göstermek için yaptığı şeylerden biri de tırmalamak

TIRMALIYORSA

Tırnaklama yoluyla kedi hem kokusunu hem de görsel olarak izlerini bırakabiliyor. En çok tırnakladığı yerlere dikkat et çünkü buralar kedin için en önemli ve seninle en çok ilişkilendirdiği noktalar. “Kedileri çok iyi tanırım” diyorsan da testimizi çözmeden geçme…

YOĞURUYORSA

Kedilerde yoğurma davranışları bebeklikten geliyor. Bebek kediler annelerinin memelerini yoğurarak süt salgılanmasını kolaylaştırıyor. Yetişkin kediler de kendilerini en rahat, memnun ve sevgi dolu hissettikleri anda bu davranışa geri dönüyor. Kedin seni bol bol yoğuruyorsa bil ki seviliyorsun.

AVLANIP SANA GETİRİYORSA

Kediler ne kadar sevimli olsalar da sonuçta avlanma içgüdüsüne sahip etçil canlılar. Farelerden böceklere ve hatta oyuncaklara birçok şeyi avlayıp sevdikleri kişinin önüne bırakmalarının altında da bu yatıyor. Sevmediklerine aynı şeyi yapmıyorlar.

Kedinin sana sevgisini göstermek için yaptığı şeylerden biri de avlanmak

OYNUYORSA

Yavru kediler sırf keyif için oynadıkları oyunlarda kendilerine arkadaş olarak sen güvendikleri ve sevdikleri kişileri seçiyorlar. Bazı kediler oyun sırasında uzağa kaçıp seni takip etmek zorunda bırakarak oyunun kurallarını bile belirlemeye çalışıyor.

UYUYORSA

Kediler günde 16 saat uyuyorlar ve bu koşullarda her türlü tehlikeye açık hale geliyorlar. Eğer kedin senin yanında ya da kucağında uyuyorsa alabileceğin en büyük güvenoyunu almışsın, tebrikler!

GÖZ KIRPIYORSA

Kediler için gözler hem çok önemli hem de çok hassas organlar. Eğer kedin gözlerini kocaman açıp senin gözlerinin içine dikiyorsa ya da yavaşça gözlerini kırpıyorsa sana sevgisini gösteriyor demektir.

Kedinin sana sevgisini göstermek için yaptığı hareketler arasında kuyruğunu kaldırmak da var

KUYRUĞUNU KALDIRIYORSA

Bir kedi sana yaklaşırken kuyruğunu havada ve ucu hafif kıvrık tutuyorsa sevgisini ifade etmeye çalışıyordur. Okşarken poposunu kaldırması, hatta poposunu senin yüzüne yaklaştırması da hep sevgiden.

MİYAVLIYORSA

Miyavlamanın kediler arasında bir iletişim yolu olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun. Kediler başka kedilere çok nadir miyavlıyor. Daha doğrusu bebekken annelerine miyavlıyor, büyüdükçe bu alışkanlığı terk ediyorlar. Yetişkin kedilerin miyavlaması tamamen insanlarla iletişim kurma isteğinden kaynaklanıyor. Eğer kedin sana miyavlıyorsa bu seni seviyor anlamına geliyor çünkü kediler de tıpkı bizim gibi sevmedikleri insanlarla “konuşmuyorlar”.

YALIYORSA

Kediler zamanlarının büyük bir kısmını yalanarak ve sevdikleri diğer kedileri yalayarak geçiyorlar. Eğer senin kedin de cildini ya da saçını yalıyor hatta birazcık ısırıyorsa bu sevildiğin anlamına geliyor. Yalamak suretiyle kokusunu sana bulaştırıp “Aileme hoş geldin” mesajı veriyor.

Paylaşan heymypet