Kedi Sahiplenmeyi Düşünenler İçin En Güzel Dişi Kedi İsimleri

Bir kedi sahiplenmeyi düşünen herkes “İsmi ne olacak” stresini mutlaka yaşamıştır. Kedinin rengi, cinsiyeti gibi birçok faktör isim seçimi konusunda yardımcı olabilir. Biz bu yazımızda senin için yerli yabancı en güzel dişi kedi isimleri derledik. Elbette sen kedine isim seçerken yaratıcılığını kullanabilirsin ancak fikir vermesi açısından bu isimleri de gözden geçirmeni tavsiye ederiz.

Dişi kedi isimleri

DİŞİ KEDİ İSİMLERİ

Kedine en güzel dişi kedi isimleri arıyorsan popüler dişi kedi isimleri başlangıç noktan olabilir.

Türkiye’de son dönemde yaygın dişi kedi isimleri arasında Yunan tanrıçaları çok popüler. Sen de kedine mitolojik bir isim ararsan Athena ya da Hera gibi isimleri deneyebilirsin.

Televizyondan En Güzel Dişi Kedi İsimleri

Bir diğer yaygın isim ilhamı da televizyon dizilerinden geliyor. Örneğin gelmiş geçmiş en sevilen dizilerden Aşk-ı Memnu’dan mülhem Bihter‘i ya da Matmazel‘i dişi bir kedi için çok uygun isimler.

Avrupa Yakası’ndan Şahika ya da Makbule (hatta Burhan Altıntop’un deyişiyle Makbile) klasikleşmiş kedi isimlerden.

Aynı şekilde Muhteşem Yüzyıl’dan Hürrem de klasikleşen ama değerinden hiçbir şey kaybetmeyen isimlerden.

Yerli diziler kadar yabancı diziler ve filmler de kedin için güzel ilhamlar verebilir. Örneğin Stranger Things’den Eleven ya da Twilight serisinden Bella, mükemmel kedi isimleri olabilir. (Bella demişken bir başka Bella‘yı ve kardeşi Gigi‘yi de anmamak olmaz.)

Kitaplardan En Güzel İsimler

Son yıllarda özellikle çocukların çok sevdiği Frozen filminden Elsa ya da Anna dişi kediler için mükemmel isimler. Game of Thrones’dan Daenerys, Sansa ya da Arya da gözden geçirmen gereken isimlerden.

Aynı şekilde edebiyattan esinlenerek de kedini isimlendirebilirsin. Örneğin Great Gatsby’nin Daisy‘si Harry Potter serisinin Hermione‘si ve Ginny‘si ya da Hunger Games’in Katniss‘i (yoksa Cat-niss mi?) kedin için seçebileceğin nefis isimlerden.

Kedine yavru kardeş getirmek istersen de bunları mutlaka bilmelisin. Beyaz kediler için isim önerilerimizi de kaçırma sakın.

Paylaşan heymypet