Kedi Minnoş Zonguldak’ta Kayboldu, Tekirdağ’dan Çıktı!

Çılgın maceralara atılan sadece biz insanlar değiliz anlaşılan. Kedi Minnoş da akıl almaz bir yolculuğa imza atarak maceraperestliğini belgelemiş oldu. Patili dostumuz en son Zonguldak’ta görülmüştü, meğer soluğu Tekirdağ’da almış!

Kedi Minnoş

Kedi Minnoş, amansız bir maceraya atılarak Asya kıtasından Avrupa kıtasına geçti! Hikayesini duyan herkesin aklında aynı soru var: tamam da, nasıl? Bir kedi nasıl olur da evinden 475 km uzağa gider? Sorular oldukça ilginç ama neyse ki hikayeyi okuyunca bu acayiplik çözüme kavuşuyor.

Öncelikle Minnoş’un ebeveyninden başlayalım anlatmaya. Murat Karakuş, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde geçimini balıkçılık ile sağlıyor. Bir yandan da sıkı bir hayvansever olarak birçok kedi besliyor balıkçı adam. Limanın dibinde yaşamını sürdürdüğü için gemilerle içli dışlı bir hayat sürüyor Murat Karakuş ve kedileri. Zaten olay da burada kopuyor. Bir sabah kedilerden birinin, Kedi Minnoş’un ortalıkta olmadığını fark ediyor. Hemen ardından yana yakıla patili dostunu aramaya başlıyor. Bir ay boyunca limandan ayrılan gemilerle iletişime geçiyor. Neyse ki, bir süre sonra rahatlıyor hayvansever adam. Çünkü kedisinin, Tekirdağ’a giden bir balıkçı gemisinde olduğu haberini alıyor!

KEDİ MİNNOŞ KENDİNİ GEMİYE ATIVERMİŞ!

Murat Karakuş ve Kedi Minnoş
Kedi Minnoş ve Murat Karakuş

Karakuş, hemen harekete geçerek kedisine ulaşmak için yola koyuluyor. Tekirdağ yakınlarında, henüz çapa atmamışken gemiye ulaşıyor ve Kedi Minnoş’a kavuşuyor. Kendisine yardımcı olan gemi tayfasına balık da hediye ediyor ve yavrusu kucağında evine dönüyor. Döner dönmez, Minnoş bir de doğum yapıyor. Tüm bu maceraya hamileyken atılmış çılgın kedi! Minnoş ile tanışma hikayeleri ise adeta örnek teşkil ediyor. “İlk gördüğümde kedi, Alaplı limanındaydı. Bazı kişilerin kedilere kötü davrandığını gördüm. İnsanlara da yaklaşmıyorlardı, zamanla mama vererek bana alıştılar. Sonrasında kendi teknemle kedileri Ereğli limanına getirdim. Şimdi iki senedir buradalar beraber duruyoruz.” diyor Karakuş.

“Tekne gittikten sonra kedimin kaybolduğunu fark ettim. Düşündüm onunla beraber gitmiş olabilir diye. Daha sonra tanıdıklar vasıtasıyla onlara ulaştık, Tekirdağ’da olduğunu öğrendik Minnoş’un. Sonra Ereğli’ye gelebilirler mi diye sorduk. Burada da balıkçılık olduğu için tekne buraya geldi. Bizim gitmemize gerek kalmadı. Minnoş’umuzu geri alıp Ereğli’ye getirdik. Akşamına da doğum yaptı. Dört tane yavrusuyla birlikte bizimle yaşıyor.” açıklamalarında bulunuyor.

Böylelikle hem bir gizemi çözdük, hem de harika bir hayvanseverlik hikayesine tanık olduk. Teşekkürler Murat Karakuş ve çılgın Kedi Minnoş!

Bazıları ise Murat Karakuş ve Minnoş kadar şanslı olamayabiliyor. Bu yazımızdaki hikayede, kaybolan kedi tamı tamına 15 yıl sonra sahibine kavuşmuş!

Paylaşan heymypet