Kaybolan Kedi 15 Yıl Sonra Sahibiyle Tekrar Bir Arada!

Daha ufacıkken kaybolan kedi, 15 yıl sonra bir anda sahibinin karşısına çıktı! Ömrünün sonlarında olduğu tahmin edilen kedi ile sahibi, oldukça duygusal bir buluşma yaşadı. Gelin bu ilginç ve dokunaklı hikayenin detaylarına birlikte bakalım.

Kaybolan kedi
Fotoğraf: Los Angeles County Department of Animal Care and Control / via AP

Hikayemizin başrollerinde kedi Brady ve ebeveyni Charles var. Gerçi Charles’a Brady’nin ebeveyni demek ne kadar doğru tartışabiliriz. Çünkü Brady daha birkaç aylık minik bir kediyken Charles ile iletişimleri koptu. Onu sahiplenen Charles, ufak dostunun 2005 yılında nasıl olduğunu anlamadığı bir şekilde kaybolduğunu belirtiyor. Bu duruma çok üzüldüğünü ve ne yapacağını bilemediğini anlatıyor Charles. Fakat geçtiğimiz pazartesi, adeta bir mucize olmuş! Kaybolan kedi Brady, tam 15 yıl sonra sahibine kavuştu.

Tamam da nasıl? Brady hayatını sokakta sürdürürken barınak görevlileri sağlık bakımını yapmak için barınağa alıyorlar onu. Orada mikroçip uygulaması protokolünü uygulayıp çipten bilgi alıyorlar. Tabi ki burada 2005 yılından beri bu uygulamaya sahip olmaları büyük önem taşıyor. Nitekim çipten ulaştıkları bilgilere göre 2005 yılında Brady’nin kayıtlı olduğu bir numara buluyorlar. O numarayı arıyorlar ve işte, Charles telefonu açıyor!

KAYBOLAN KEDİ SAHİBİNİ GÖRÜNCE MIRLAMIŞ!

Charles, “İnanamıyorum, hala aklım almıyor. Bir gün arka bahçede oynarken kayboldu ve çok uzun bir süre onu aradım durdum. Bir noktadan sonra bulamayınca vazgeçtim ama kalbim tamamen kırılmıştı, bir daha kedi sahiplenmek istemedim. Zor atlattım bu durumu. Ama şimdi tam karşımda Brady! Onu görüp hemen kucağıma aldım ve o anda mırlamaya başladı. O kadar duygusal bir andı ki, gözyaşlarım aniden akmaya başladı. Birçok hissi aynı anda hissediyorum. Onu tekrar kollarımda tutuyor olmak gerçekten ilahi bir durum. Onsuz geçen onca yıla rağmen ilk gördüğü anda mırlamış olması, acaba o yılları birlikte geçirsek neler yapardık diye düşünmeme sebep oldu. Yine de hoşgeldin Brady, hoş geldin.” diyerek duygusal bir açıklamada bulundu.

Barınak görevlilerinin yorumuna göre ömrünün son demlerini yaşıyor Brady. Fakat sık sık mırlıyor ve mutlu gözüküyor. Belki bunca yıldan sonra tekrar ilk yuvasına dönmek onu mutlu etmiştir, kim bilir? Charles ve ablasının bakımı altında kalan hayatına devam edecek Brady için huzur ve mutluluk dileriz!

Buradaki bir başka önemli nokta ise mikroçip uygulaması. Bu örnek sayesinde görebiliyoruz ki 15 yıl geçse bile çip sayesinde kayıp hayvanlar sahiplerine geri dönebiliyor. Ülkemize de geliyor çip uygulaması ve bizce kaybolan kedi veya köpekler için can simidi olacak. Konuyla ilgili detaylı bilgileri yazımızdan okuyabilirsin!

Paylaşan heymypet