Kahraman Kedi Terk Edilmiş Bebeğin İmdadına Yetişti!

Patili dostlarımızın kahramanlık örneklerinden bir tanesi daha… Yineliyoruz: İyi ki varlar!

Görsel: kittentoob.com

KEDİ BEBEĞİ KURTARDI

BBC’nin haberine göre, Rusya’nın Obninsk şehrinde oldukça ilginç bir olay yaşandı. Masha isimli kahraman kedi, apartmana terk edilip bırakılan bir bebek buldu! Böylece şehir, kediyi kahramn ilan etti. Bebeğin soğuk hava koşullarına uzun süre dayanması pek mümkün değil. Eğer Masha onu zamanında bulmasaydı, görünüşe göre bir insanlık trajedisi yaşanabilirdi.

Patili dostumuz, sadece birkaç aylık olan bebeği bulduktan sonra uzun uzun miyavlamaya başlamış. Kedilerinin saldırı altında olduğunu zanneden apartman sakinleri, hemen onun yanına koşmuş. Fakat karşılaştıkları manzara karşısında şoka uğramışlar. Kedilerinin yanında minicik bir bebek varmış! Apartmanın alt katındaki bir çöp kutusunun yanında duruyormuş bebek. Oğlanı hemen evlerine almışlar ve bakımını sağlamışlar. Bu şekilde bir felaketin önüne geçtiler.

KAHRAMAN KEDİ TERK EDİLEN BEBEĞİ SAHİPLENMİŞ

“Başta kedimin başı belada sandım. Aşağı indiğimde ise ağlayan ufacık bir bebek gördüm. Nasıl bir şok yaşadığımı tahmin edebilirsiniz. Yanında birkaç günlük bez, bir şişe süt ve kıyafetler de vardı. Başta ne yapacağımı bilemedim. Sonra bu soğuk havada daha fazla orada kalmaması gerektiğine karar verdim. Onu hemen içeriye aldım.” diyerek durumu özetliyor patili dostumuzun ebeveynlerinden Lavrova.

Minik bebek eve alındıktan sonra hızlıca ambulans arandı. Şu anda hastanede olan bebeğin durumu iyi. Bebek hastanede yatıyor, otoriteler ise onun ailesini aramaya koyuldu.

İşin üzücü yanı, patili dostlarımızın biz insanlardan çok daha merhametli olmaları. Nitekim Masha miyavlamaya, bebek üşümesin diye onun yanına ve üzerine kıvrılarak başlamış. Lavrova bu durumu: “Annelik içgüdüleri devreye girmiş olmalı.” şeklinde yorumluyor. Çünkü anlatılanlara göre, patili dostumuz bebek götürülürken oldukça gerkin gözüküyormuş. Bu kahramanlığından sonra apartmanca sahiplendikleri Masha’yı biraz şımartmak istemişler. Ona kutularca yaş mama ve en sevdiği yemeklerden vermişler. Böylece kahraman kedi de hakkı olan ödüllere kavuşmuş.  

Patili dostlarımızın sadece bize arkadaşlık etmekle kalmıyor, bize insanlığımızı da hatırlatıyor anlaşılan. Nitekim kahramanlık hikayeleri saymakla bitmiyor. Onların sevgi dolu yüreklerinden birçok şey öğrenebiliriz. Yazımızda değindiğimiz MacKenzie adlı Chihuahua’nın da çok benzer bir hikayesi var! Doğum kusurlarıyla doğan hayvanlara annelik eden bu harika köpeğin hikayesini buradan okuyabilirsin.

Paylaşan heymypet