Husky Türüne Yakışacak İsim Önerileri

İster eve bir Sibirya kurdu yavrusu getirmek üzere ol, ister yakın zamanda yetişkin bir Sibirya kurdu veya husky karışımı sahiplen, köpeğinin yeni adını seçmek eğlencenin bir parçası. Husky türü soğuk yerlerle ilişkilendirilir ve güçleri ve dayanıklılıkları ile bilinir. İşte Husky türüne yakışacak isim önerileri…

husky türüne yakışacak

 

 

Husky türü köpekler kendinden emin, cüretkar ve her türlü maceraya hazır halde olan bir tür. Dayanıklılık için yetiştirilen Huskyler başlangıçta yarı göçebe Çukçi halkı tarafından geliştirildi. Soğuk ve karlı kuzeydoğu Asya’da insanları ve yükleri kızaklarla taşımak için kullanılıyorlardı. Onlar aynı zamanda aziz yoldaşlardı. Bugün, Huskyler hem Iditarod gibi sporlar hem de sadece eğlence için güç, dayanıklılık ve kızak çekme dürtüsünü koruyor. Biz de bu türe en çok yakışacak isimleri derledik. İşte Husky türüne yakışacak isimler…

Artık Sibirya kurdunun geçmişi hakkında daha fazla şey öğrendiğine göre, bu türün adını seçmeye başlamanın zamanı geldi. Klasik husky isimlerinden sıra dışı husky isimlerine, türün kökenlerine, görünümüne ve kişiliğine bağlananlara kadar, Sibirya kurdu isim fikirlerinin listesi neredeyse sonsuz çeşitte.

Husky İsim Önerileri 

Huskyler, Kuzey ırkları olarak da adlandırılan bir spitz türü. Genellikle soğuk ve karlı bölgelerde bulunan spitz ırklarının kalın çift tüyleri, kama şeklinde kafaları, dik üçgen kulakları ve yukarı ve arkaya doğru kıvrılan uzun bir kuyruğu olur. Birçok spitz ırkı gibi, Sibirya kurdu da bir kurda çok benziyor. Bu yüzden kurt isimleri düşünmek uygun.

Adolfo: Bu isim Latince asil kurt anlamına gelir.

Beowulf: Aynı adlı eski İngiliz epik şiirinden.

Conan: Conan adının Gal, İrlanda ve İngiliz kökenleri var ve tazı veya kurt anlamına gelir.

Fang: Kurtlar elbette keskin ve ölümcül dişleriyle tanınırlar.

Luna: Latince’de Luna, ay anlamına gelir ve bu, kurtların aya ulumasıyla bilindiği için uygun bir kurt adı.

Lupo: Kurt için İtalyanca kelime olan lupo, harika bir Husky adıdır.

Two Socks: 1990 yapımı Kurtlarla Dans filmindeki kurdun adı. Filmde İki Çorap karakterini iki gerçek kurt canlandırıyor.

Wolf: En orijinal kurt temalı isim değil. Ancak Wolf’ta Huskylere tam uyan bir şey var.

husky türüne yakışacak

Kızak Temalı Husky İsimleri

Huskyler en eski kızak köpeklerinden biri. Hatta birçok Husky bugün hala kızak çekiyor. Bu nedenle türün kızak geçmişine bir selam veren isimleri düşünmek mantıklı olur.

Balto: Tarihten klasik bir köpek adı arıyorsan, Balto’dan başkasına bakma.

1925’te hastalıktan mustarip şehirlere difteri antitoksini ulaştırma görevinin son koşusunda lider kızak köpeği olan Balto gerçek bir kahramandı ve ekibini zorlu, karlı arazilerde cesurca yöneterek sayısız hayatı kurtardı.

Blaze: Sıcaklık veya koşullar ne olursa olsun, Huskyler, katıksız kararlılıktan güç alarak karda ileriye doğru bir yol çizer.

Chase: Tüm değerli Iditarod takımları liderliği ve altını kovalıyor.

Dash: Elbette, biraz abartı ama neden Husky köpeğinize en iyi yaptığı şeyin adını vermiyorsun?

Flash: Dış yapraklar gibi hızlı koşucular için harika bir isim.

Şimşek: İşine yarayan her husky şimşek kadar hızlı, özellikle karda kızak çekerken.

Maverick: Sürünün liderine, dışa dönük, sorumluluğu üstlenen kişiliğine uygun bir ad ver. “Bağımsız” veya “uygunsuz” anlamına gelen Maverick, takım arkadaşlarına karlı tundralarda liderlik etmeye hazır olan köpek için mükemmel bir seçim.

Togo: 1925’te Alaska’nın Nome kasabasına hayat kurtaran difteri serumu ulaştırmak için bir dış yapraklar ekibine liderlik eden bir başka ünlü kızak köpeği.

Coğrafi Temalı Husky İsimleri

Bize karı, soğuğu ve harika açık havayı düşündüren yerler, Husky gibi açık havada yaşayan bir cins için harika isimler olur.

Alaska: Orijinal kızak köpeği ırkı Iditarod’un evi, Alaska, bir Husky için harika bir isim seçim.

Aspen: Aspen, Colorado’da sadece muhteşem bir kayak merkezi kasabası değil, aynı zamanda bu tür için kardan ilham alan bir isim.

Dakota: Dakotalar geniş, açık alanlarıyla tanınır. Bu nedenle harika açık havayı evi olarak gören bir tür için uygun bir isim.

Juneau: Alaska’daki bu şehir, bir Husky için harika bir isim.

Kodiak: Kodiak sadece Alaska’da bir şehir değil, aynı zamanda korkunç ve heybetli Kodiak boz ayısına da ev sahipliği yapıyor.

Montana: Dakota gibi, Montana’nın geniş, açık alanları bir Sibirya kurdu için çok uygun.

Nome: Ünlü kızak köpekleri Togo ve Balto’nun 1925’te hayat kurtaran difteri serumunun dağıtılmasına yardım ettiği Alaska kasabası.

Rocky: Kanada’dan New Mexico’ya uzanan büyük Rocky dağlarından sonra.

Sierra: Bu isim, Batı Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Sierra Nevada sıradağlarından türetildi.

Tahoe: Kaliforniya ve Nevada’yı birbirine bağlayan ünlü bir kayak merkezi olan Tahoe Gölü için.

Yukon: Alaska sınırındaki vahşi Kanada bölgesi olan Husky için uygun bir isim.

Vail: Colorado’nun popüler kayak merkezi kasabası, Siberian Husky gibi bir kar tavşanı için mükemmel bir lakap.

Daha Büyük Görünüşte Olan Huskyler İçin İsimler

Huskyler için isim fikirleri listesi neredeyse sınırsız. İşte nispeten daha büyük cüssede olan Huskylere uyan birkaç tane daha.

 • Bella
 • Mavi
 • Dizel
 • Jax
 • Kai
 • Kral
 • Kody
 • Nova
 • Prens
 • Rex
 • Sky

Paylaşan heymypet