Her Kediye Uygun: Akıllı Kedi Tuvaleti

Kedi sağlığı ve hijyeni dendiğinde, tuvalet en az beslenme kadar önem taşır. Kedilerin günlük ihtiyaçlarının önemli bir kısmını konforlu ve temiz bir tuvalet alışkanlığı kaplar. Tüm kedi ebeveynleri patili dostlarının rahatlığını ve sağlığını önemser. Ancak geleneksel kedi tuvaletlerinin temizliği zordur ve hiç aksatmaya gelmez. Eğer siz de hem patili dostum rahat etse, hem de ben bu külfetten kurtulsam diye düşünüyorsan, doğru yerdesin.

otomatik kedi tuvaleti

Otomatik Kedi Tuvaletlerinin Diğerlerinden Farkı Nedir?

Geleneksel kedi tuvaletleri, hangi toprak türünü seçersen seç, çeşitli dezavantajlar barındırır. Koku problemi yok olmaz, kedinizin ayağına ve tüylerine yapışan kumları yalaması sağlığını riske atar ve neticede hepsinin temizliği zordur. Temizlik de hiç aksatmaya gelmez. Zira kedilerin bu hayatta en hoşlanmadıkları şeylerin başında kirli tuvaletler gelir.

Oysa ki akıllı kedi tuvaletleri, hem kedileri hem de kedi ebeveynlerini incelikle düşünerek tasarlanmış birer teknoloji harikasıdır. Geleneksel tuvaletlerden en önemli farkı, kedinizin sağlığı düşünülerek özenle tasarlanmış olmaları ve kendi kendilerini temizlemeleridir. Özel aksamları sayesinde kötü kokuları giderirler ve otomatik temizlik yaparak seni önemli bir dertten kurtarırlar.

Pura Max Akıllı Kedi Tuvaleti’ni incelemek için tıklayın.

PetKit Pura Max Akıllı Kedi Tuvaleti

Otomatik kedi tuvaleti seçerken PetKit Pura Max. Bu akıllı kedi tuvaleti, geniş hazne, koku giderme, farklı temizlik modları, şık tasarım gibi pek çok özelliğiyle bir akıllı kedi tuvaletinin sahip olması gereken her şeye sahip.

Özel güvenlik sistemi ve sensörüyle kedi kendisine yaklaşırken gereken her şeyi yapar. Kapıya kısma vb… riskleri ortadan kaldırır. 76 Litrelik geniş haznesi hem iri kedilerin hem de birden fazla kedinin kullanımına uygundur. Cep telefonunuza indirebileceğiniz PetKit uygulaması sayesinde uzaktan kontrol edebilirsiniz. Otomatik, manuel ya da planlı temizliği seçebilirsiniz. Kediniz tuvaleti kullandıktan sonra sizin belirlediğiniz anda temizlik operasyonu başlar.

En önemli özelliklerinden biri de kötü kokuları filtreleme ve akıllı koku giderici sprey özelliği. Geleneksel tuvaletlerdeki bakteri riskine ve kötü koku problemlerine paydos! Üstelik bu cihazı temizlemek için hiçbir ekstra aparata ihtiyacınız yok. Küreklere, poşetlere veda edebilirsiniz. Pura Max temizlik işlemini kimseye bırakmayan bir akıllı kedi tuvaleti.

Kediniz 6. Ayını bitirip 1.5 kiloya ulaştığı andan itibaren rahatlıkla kullanabilirsiniz. Pura Max atık kabı %100 sızdırma yapmayacak şekilde özenle tasarlandığı için istenmeyen kazaları önler. Kapalı tasarımı kedinizin mahrem anında kendini güvende hissetmesine yardımcı olur.

Pura Max Otomatik Kedi Tuvaleti Nereye Konulmalı?

Otomatik kedi tuvaletleri, kedi bakımını inanılmaz pratik hale getirerek kedi ebeveynlerinin hayatlarını kolaylaştırır. Ancak bu akıllı cihazları evinizde doğru bir yere konumlandırmak hem bizler hem de kediler için avantaj sağlar. Peki sence Pura Max için evinin en uygun yeri neresi?

Bir kere minimal tasarımı onu her yere uygun kılıyor. Ancak burada ilk düşünmemiz gereken, kendinin rahatlığı. Doğru yeri tespit etmek için yapman gereken onu gözlemlemek. Eski geleneksel tuvaleti nerede duruyordu? Orada mutlu muydu? Alıştığı yeri değiştirmemek iyi olabilir. Tam orası müsait değilse bile ona yakın bir yerlere koyman alışkanlıkları açısından iyi olacaktır.

Kediler tuvaletlerini yaparken gözlerden uzak ve sakin ortamlardan hoşlanırlar. Onu izleyen gözler varken kendilerini rahat hissetmezler. Bu sebeple gürültülü, stresli ve ayakaltı yerlerden uzak durmanı öneririz. Ev ahalisinin sürekli vakit geçirdiği odalardan ziyade, az kullanılan banyo ya da küçük tuvalet gibi mekanlar uygun olacaktır.

Pura Max Akıllı Kedi Tuvaleti’ni incelemek için tıklayın.

Paylaşan heymypet