Hayvanların Burçları Var Mıdır? Burçlar Hayvanları Nasıl Etkiler?

Hayvanların burçları

Sevgili Petastro Okuru Şimdi Sırada Hayvan Burçları,

Geçen hafta seninle ev hayvanın arasındaki burç uyumu konusuna ufak bir giriş yapmış ve burcuna göre hangi hayvanla iyi anlaşabileceğine dair öngörülerde bulunmuştuk.

Peki ya hayvan burçları? Nasıl ki eşler, arkadaşlar ya da ebeveynlerle çocuklar arasındaki ilişkilerde burç uyumlarından söz ediyorsak, ev hayvanlarıyla insanları arasında da burç uyumları söz konusu. Bu nedenle hayvan burçları da bilinmesi gereken detaylar arasında.

Eğer patili dostunun doğum tarihini (hatta saatini) biliyorsan işin kolay. Tıpkı bir insanın haritası gibi kedinin ya da köpeğinin de haritasını çıkarıp uyumlu ve uyumsuz alanlarınızı tespit edebilirsin. Eğer sokaktan ya da barınaktan bir canlı sahiplendiysen o zaman işin biraz daha zor olabilir ama o noktada da içgüdülerin sana yol gösterecektir. Ve her zaman dediğim gibi, en uyumsuz görülenler bile kendi aralarında bir uyum yakalayabilirler. O nedenle patili dostunla aranızdaki elektrik her şeyden daha önemlidir.

KOÇ (21 Mart-20 Nisan)

Hem insanlarda hem de hayvanlarda Koç ateş grubu bir burçtur ve cesaret, enerji ve sabırsızlıkla özdeşleştirilir. Bunun sebebi de Roma Savaş Tanrısı Mars tarafından yönetilmesidir. Hayvan burçları arasından Koç burcu bir hayvan, özgüvenli ve fazlasıyla bağımsız olur. Bu da bir fazla meraklı ve kendini alfa ilan etmiş bir hayvan anlamına gelebilir. Dolayısıyla diğer hayvanlara tahammülsüzlük sergileyebilir ve kavga edebilir. Rekabetçi olduğundan sürekli yeni oyunlar, oyuncaklar ve ortamlarla dikkatinin taze tutulması gerekir. Bağlanmaktan da nefret ettikleri için Koç burcu kedi ve köpeklere rahatça gezebilecekleri geniş alanlar gerekir.

BOĞA (21 Nisan-21 Mayıs)

Boğa burcu yönetici gezegeni Venüs olan toprak grubu bir burçtur. Hayvan astrolojisine göre hayvan burçları boğa burcu hayvanlar, kuvvetli, kolay anlaşılabilen, şefkatli ve bazen de biraz tembel hayvanlar olurlar. Bu nedenle onlardan bahçelerde parklarda koşup oynamalarını beklemeyin. Onun yerine yumuşak bir yatak, taze mamayla dolu bir kase ve insanının ellerinin yumuşacık dokunuşu Boğa burcu hayvanları mutlu eder. Boğa burcu hayvanlar nazik ve itaatkar oldukları için çocuklar için de mükemmel birer dost olabilirler.

İKİZLER (22 Mayıs-21 Haziran)

Merkür gezegeninin yönettiği İkizler, hava grubu bir burçtur. Bu dönemde doğmuş ev hayvanları da oyuncu, yaratıcı ve ilgi arsızı olurlar. Gösterişi severler ve iletişim becerileri kuvvetlidir. İkizler burcu kedinin konuştuğunda sana cevap verdiğini ya da İkizler burcu köpeğinin sürekli bir şeylerden şikayet etmekte olduğunu gözlemleyebilirsin. Bu sosyal yaratıklar rutinlerden nefret ederler ve başkaları onların enerjisine yetişemeyince sabırsızlanırlar. Bu nedenle onları yeni numaralar, ortamlar ve deneyimlerle tanıştırmak için zaman ayırmalısın. Karşısındakini mutlu etmeyi seven tavrı ve yüksek zekasıyla kısa sürede verdiklerini kapacaktır.

YENGEÇ (22 Haziran-23 Temmuz)

Ay’ın yönetimindeki su grubu bir burç olan Yengeç döneminde doğmuş olan hayvanlar değişken bir ruh haline sahip ve hassas olurlar. Sürekli ilgi ihtiyacı içinde olan bu hayvanlar ailenin değerli bir üyesi olarak hissettirilmek isterler. Hatta kendilerini evin çocuklarından biri olarak görürler. Tatile giderken evde yalnız bırakılmak ya da yanlışlıkla dışarıda kilitli kalmak gibi beklenmedik rutin değişimleri, onları üzer. Mideleri ve sindirim sistemleri de hassas olan Yengeç burcu hayvanların özel mamalarla beslenmesi gerekebilir.

Hayvanların burçları

ASLAN (24 Temmuz-23 Ağustos)

Yöneticisi Güneş olan Aslan burcu hayvanlar, özgüvenli, korkusuz ve bir parça da kendini beğenmiş olur. Her zaman spot ışıkları altında olmak isterler, el üstünde tutulmayı ve şımartılmayı severler. Diğer insanlar ve hayvanlar nezdinde çok popüler olan Aslan burcu hayvanlar, insanlarına karşı çok sadıktır. Öte yandan tembellik ve müşkülpesentlik de bu hayvanların olumsuz yönleridir. Ancak cesaretleri ve sadakatleriyle, insanlarını ölümüne savunmak da onların işidir.

BAŞAK (24 Ağustos-23 Eylül)

Merkür gezegeninin yönetimindeki Başak burcunda doğmuş olan hayvanlar, zor beğenen, kılı kırk yaran, çalışkan mizaçlı canlılar olurlar. Düzen ve rutin onlar için olmazsa olmaz olduğundan mama ve yürüyüş saatlerinde dakik olmalısın. Başak burcu hayvanlar ayrıca temizlikleriyle de bilinirler. Bu hayvanların yaşadıkları yerlerin özellikle de kedilerin kumlarının temiz tutulması şarttır. Birlikte bir düzen oturttuğunuz müddetçe Başakların bakımının oldukça kolay olduğunu söyleyebiliriz.

TERAZİ (24 Eylül-23 Ekim)

Hayvan astrolojisine göre Teraziler fazlasıyla sosyal hayvanlardır. Venüs gezegeninin yönettiği hava burcu olan Terazi’nin mensupları hep bir can yoldaşı arayışındadırlar. Diğer hayvanlarla birlikte olmayı, seyahatlere çıkmayı, güzel görünmek iin bakıma girmeyi çok severler. Eğer kendilerini yalnız ve dışarıda kalmış hissederlerse, o zaman huysuzlanabilir ve mutsuzluklarını yüksek sesle dile getirebilirler. Terazi hayvanları aynı zamanda insanlarının ruh hallerine de uyum sağlarlar. İnsanlar, özellikle de aile üyeleri arasındaki negatif duyguları hissetmekte çok iyidirler.

AKREP (24 Ekim-22 Kasım)

Akrep, Plüton’un yönettiği, su grubu bir burçtur. Hem özgürlüklerine aşırı düşkün, hem de insanlarına aşırı sadık olduklarından kafa karışıklıklarına yol açabilirler. Akrep burcu bir kedi ya da köpeğin arada bir birkaç günlüğüne alıp başını bir yerlere gitmesi çok da şaşırtıcı değildir. Bu maceraların sonu hep eve dönüş olacağından endişe etmen gerekmez. Akrep burcu bir hayvan insanına kavuşmak için kıtalar aşabilir.

YAY (23 Kasım-21 Aralık)

Jüpiter yönetimindeki ateş grubu Yay burcu, özgürlüğün burcu olarak bilinir ve bu hayvanlar için de geçerlidir. Hayvan astrolojisi, Yay burcu hayvanların küçük bir yere sıkıştırılmaktan ya da tasmayla bir yerlere bağlanmaktan nefret ettiğini söyler. Kaçma ihtimalleri çok düşük olan Yaylar, kendi kendilerine olmayı ve dış mekanları severler. Özellikle gençken bitmek tükenmek bilmez bir enerjileri olduğundan senin de dikkatli olmanda fayda var.

OĞLAK (22 Aralık-19 Ocak)

Oğlak burcu hayvanlar sakin, ciddi ve çalışkan olurlar. Satürn gezegeni tarafından yönetilen bu burcun üyeleri ağırkanlı ve yorucu olabilirler ama üzerlerine aldıkları işi de kesinlikle bitirirler. Oğlak burcu hayvanlar, beklentisi yüksek, talepkar hayvanlar için enerjisi ya da sabrı olmayan kişiler için çok uygun bir eşlikçi olabilir.

KOVA (20 Ocak-18 Şubat)

Eksantrik, garip huylara sahip, dengesiz ve tuhaf… Bunlar Kova burcu hayvanları tanımlamak için kullanılabilecek kelimelerin birkaçı. Uranüs gezegeni yönetimindeki hava grubu Kova’ya ait bir hayvanın varsa, tuhaf davranışlara alışman gerekebilir. Bu hayvanlar genelde kendi dünyalarında yaşarlar. Hem çok bağımsız hem de çok sosyaldirler ama diğer hayvanlar Kovalara nasıl davranacakları konusunda kafa karışıklığı yaşayabilir. Belki birbirinize sarılıp uyuyamazsınız ama Kova hayvanlarla kesinlikle çok eğlenirsiniz.

BALIK (19 Şubat-20 Mart)

Neptün yönetimindeki su burcu Balık, diğer 11 burcun özelliklerinin bir araya gelmiş hali gibidir. Bu nedenle Balıkların kafası çoğu zaman karışıktır. Odada bir aşağı bir yukarı yürüyüp, evde bir aktiviteden öbürüne atlarlar ya da senin peşinden koşarlar. Hisleri çok kuvvetli olduğundan senin moralinin bozuk olduğunu anlayıp mutlu olman için uğraşabilirler. Rüyaları da çok kuvvetli olduğundan onların uykuda konuştuklarını ya da ortalığı birbirine kattıklarını görebilirsin.

Paylaşan Petastro