Haydi Hayvan Durum İzleme Uygulaması İle Canları Kurtarın!

Çevreye, doğaya ve hayvanlara karşı işlenen suçların önüne geçmek için bu uygulamayı hemen telefonunuza indirin!

Haydi hayvan durum izleme

“HAYDİ” UYGULAMASIYLA TANIŞIN

Haydi (Hayvan durum izleme) uygulaması çıktı, haberiniz var mı? Emniyet Genel Müdürlüğü, aralarında veterinerlerin, ziraat mezunlarının da bulunduğu gönüllülerden, “Hayvan Polisleri” ekibi kurdu ve bu uygulama sayesinde bu ekibe kolaylıkla ulaşmak mümkün olacak.

Bir yerde kedilere işkence eden birini mi gördünüz? Ya da bir köpeğe çarpıp kaçan bir arabaya mı rastladınız? Hemen uygulamayı açıp, ihbarınıza dair detayları içeren birkaç satır bilgiyi yazıp, eğer çekebildiyseniz bir fotoğraf da ekleyip gönderebiliyorsunuz. İzin verirseniz o an bulunduğunuz konumun bilgileri de zaten otomatik olarak paylaşılıyor. Polis, hayvanların katledilmesi, zehirlenmesi, pornografik amaçlarla istismar edilmesi, dövüştürülmesi, aşırı yük taşımak zorunda bırakılması, eziyet ve işkence görmeleri gibi birçok suçla aktif olarak mücadele edecek.

Yalnızca hayvanlar da değil, bu uygulama sayesinde doğaya yönelik işlenen suçlar da ilgili ekiplere iletilebiliyor. Orman yangını, usulsüz ağaç kesme, doğa katliamları gibi karşılaştığınız her can sıkıcı ve insanlık dışı olayı uygulamayla ihbar edebilmeniz mümkün oluyor.

Uygulama tabii ki ücretsiz ve Appstore’dan, Google Play’den indirilebiliyor. Giriş yapmak 30 saniyeden bile kısa sürüyor. Uygulamayı kullanabilmek için sadece TC kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi girmeniz yeterli oluyor. Bir ihbarda bulunmanız durumunda ayrıca tarafınızla iletişime geçilmesini isterseniz, ihbarla ilgilenen polis memuru sizi arayarak yapılan işlem hakkında bilgilendiriyor.

haydi hayvan durum izleme

Herbirimizin gün içinde vicdanımızı sızlatan bir sürü durumla karşı karşıya kalabildiği günlerde, birilerinden kolaylıkla yardım isteyebileceğinizi bilmek, bu sayede belki de bir canın hayatını kurtarabilecek olmak çok güzel değil mi? Lütfen Haydi ( Hayvan Durum İzleme) uygulamasını edinin ve karşı karşıya kaldığınız her durumu bu uygulama sayesinde yetkililere bildirin.

Uygulamayı indirmek için:

Google Play

App Store

Paylaşan Cesur