Göktürk’teki Elektrik Kaçağı Bir Gecede 2 Can Aldı

Bu zamana kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu sanıyorum. Ekibimizin kıymetlisi, bir tanecik Benji’mizi kaybettik. Hem de kolaylıkla önlenebilir bir ihmal yüzünden… İzin verin anlatayım.

Bundan 1 buçuk yıl önce ailemize katıldı Benji. Otobanın ortasında şaşkın şaşkın dururken, arabalardan kaçışırken bulmuşlar O’nu. Oraya nasıl geldi, o zamana dek neler yaşadı, hiç bilmiyorduk. Tek gördüğümüz, o güne kadar pek de iyi insanlarla karşılaşmamıştı Benji. Kim bilir neler yaşadı ki, çok korkuyordu insanlardan.

Ama o gün şansı döndü. Onu evlat gibi bağrına basan, çok seven biri tarafından sahiplenildi. Geçmişinde yaşadığı her şeyi unutturacak kadar büyük bir sevgiye boğuldu 1 buçuk yıl boyunca. O da yeni ebeveynini çok sevdi ve aldığı sevginin misliyle karşılığını verdi. Zaten hep öyle olmaz mı?

Derken, hiç beklenmedik bir anda gelen bir kazayla sarsıldık. Geçtiğimiz gece Göktürk’te evinin yakınında bulunan İstanbul Caddesi’nde tuvalet yürüyüşünü yaparken, kaldırımdaki aydınlatma direğinin altında bulunan su birikintisine bastığı anda elektrik akımına kapıldı Benji. Birkaç saniye içinde minik kalbi durdu. Apar topar Göktürk Veteriner Kliniği’ne götürüldü ve Veteriner Hekim Aydın Bey hızlıca müdahale etti. Ama kalp masajı bile işe yaramadı ve melek oldu Benji’miz…

Olaydan çok kısa bir süre sonra bu kez sahipsiz bir sokak köpeğini, bir başka canı daha aynı noktada, aynı şekilde kaybettik. Bunlar sadece bizim gördüklerimiz, bildiklerimiz. İstanbul’un kaç noktasında böyle elektrik kaçakları var? Kaç can bu şekilde hayatını kaybediyor? Gün içinde duymadığımız böyle kaç olay yaşanıyor? Canlıların hayatları arasında bir değer hiyerarşisine inanmıyoruz. O sebeple de “O elektrik kaçağı yüzünden ölen bir çocuk, bir insan da olabilirdi…” demek istemiyoruz. Ama durumun bu boyutu da var ve göz önünde bulundurmak zorundayız.

Üzüntümüz çok büyük. Şu an bu kaybın acısıyla baş etmeye çalışıyoruz. Ancak bu konunun gündeme gelmesi için ve gerekenin yapılması için elimizden geleni yapacağımıza emin olabilirsiniz.  Lütfen bu konuya dikkat çekmek için bize yardım edin. Bu tip kolaylıkla önlenebilecek ihmaller yüzünden canlılar hayatlarından olmasın…

Paylaşan Cesur