Gelinciklerden Evcil Hayvan Olur mu?

Sayısız hikayesi olan bir konuyu açıklığa kavuşturuyoruz! Gelinciklerden evcil hayvan olur mu? Sorunun cevabına yazımızı okuduktan sonra karar ver bizce…

gelinciklerden evcil

 

 

Bizce bu konuda bol bol hikaye duyduk. Gelincik bebeğin hayatını kurtarmış diye başlayan dilden dile dolanan pek çok hikaye var. Peki, gerçekten gelinciklerden evcil hayvan olur mu? E birlikte öğrenelim bakalım!

Gelincikler herkese göre olmasa da, doğru sahibi için harika evcil hayvanlar. Sahiplerine karşı şefkatli olurlar ve bağ kurarlar. Birlikte geçirdikleri. Günün büyük bir bölümünde sessiz geri kalanında oyun oynamak isterler. Ancak büyük ölçüde hak edilmeyen olumsuz bir imaj edinmiş görünüyorlar. 

Sevimliler

Yaramaz gözleri ve tatlı yüzleriyle gelincikler inkar edilemez derecede sevimli. Gelinciklerin çoğu yaklaşık altı ila sekiz yıl yaşar. Ancak bazı evcil gelinciklerin 12 yıla kadar yaşaması mümkün. Dişi gelincikler genellikle 35-40 cm uzunluğa kadar büyür. Erkek gelincikler genellikle biraz daha büyük olur. Tipik olarak 40-45 cm uzunluğa kadar büyürler. Kısırlaştırılmazlarsa daha da büyümeleri mümkün.

Eğlenceli ve Meraklı

Maskaralıklarıyla seni sonsuza kadar eğlendirecekler ve oyuncaklarıyla mutlu bir şekilde oynayacak. Gelinciklerin sırf keyif için oynamasını izlemek, ruh halini yükselteceği kesin. Evcil hayvan sahibi olmanın, getirdikleri neşe ve sevgi nedeniyle sahibine kanıtlanmış sağlık yararları olur.

Sosyal, Dost Canlısı ve Sevecen Canlılar

Birden fazla evcil gelincik bulundurmak sıklıkla tavsiye edilir. İki veya daha fazla gelinciğe sahip olmak, bazen vahşice terkedilerek etkileşime girebilecekleri ve birlikte oynayabilecekleri için sahibi ve gelincikler için eğlence faktörünü artırır. Sosyalleşecek başka gelincikler olmasına rağmen yine de sahiplerinin ilgisini çekecekler.

gelinciklerden evcilOldukça Akıllıdırlar

Bazı sahipler, gelinciklerin sorunları çözmede ne kadar usta olduklarına hayret ediyorlar. Gelincikler çok kararlı ve şaşırtıcı bir ısrarla bir şeyi çözmeye çalışır. Zorlu bulmacalardan ve oyunlardan hoşlanırlar. Bu sebeple onlara bulmaca tabanlı oyuncaklar veya oyunlar sağlanması önerilir.

Gelincikler Sessiz Olur

Gelincikler çoğunlukla ses çıkarabilseler de çok sessizdirler. Yapacakları en fazla gürültü, çok korktuklarında veya yaralandıklarında olacaktır. Ayrıca günün büyük bir bölümünü uyuyarak geçirirler.

Gelinciklerin Farklı Kişilikleri Var

Her gelincik benzersiz ve kendi kişiliğine sahip. Bazıları bağımsız, bazıları ise çok sevimli ama her biri ayrı bir birey! Eğer evcil bir gelincik sahibi olmayı düşünüyorsan, öncelikle birkaç evcil gelincikle tanışman faydalı olur. Kişiliklerinin nasıl değiştiğini göreceksin ve gelincik sahibi olmanın ne anlama geldiğine dair sana iyi bir fikir verecek.

Paylaşan heymypet