Geçirdiği Kaza Tatlı Kıza Bir Dost Kazandırdı

6 yaşındayken geçirdiği kaza tatlı Memphis’in felç olmasına yol açtı. Aynı zamanda ona benzersiz bir dost kazandırdı. Bu güzelim ikilinin iç ısıtan hikayesini okuyunca, aralarındaki bağa hayran kalmamak elde değil.

Geçirdiği kaza

Memphis Rose 6 yaşındayken ölümcül bir kaza geçirdi. 6 yaşındaki kız, geçirdiği kaza sonucunda birçok fiziksel travma yaşadı. Ciğerleri delindi, boynu çatladı ve omurunda ciddi kırıklar oluştu. Üstelik kaza anında ufaklığın nefesi 2 dakika boyunca kesildi. Hayata kalp masajıyla döndü ve hızla hastaneye götürüldü. Memphis, benzersiz bir dirayet örneği sergileyerek hayata tutunmayı seçti. Fakat bu süreçte bedeninde kalıcı hasarlar oluştu ve maalesef felç kaldı.

Birçok insan bunun gerçekliğine inanmasa da, bizce dünyanın bir yasası var. O yasaya göre birilerinin yardıma ve iyiliğe ihtiyacı varsa, yardım ve iyilik onlara bir şekilde ulaşıyor. Sevgi ve mutluluk, lazım oldukları yerlerde bulunmanın bir yolunu illa ki buluyor. Memphis için tüm bu güzellikler önce Lori Griffith’in Chasin’ A Dream Foundation (Rüyaların Peşinde Koşanlar Derneği) derneğinde vücut buldu. Lori’nin derneği, hayatları tehlikeye girmiş ya da giren çocuklara yardım etme amacına sahip. Bu yardım çerçevesinde de ufak kızımızla dünyanın en şirin köpeklerinden birinin tanışmasına vesile oldu: Juliet.

geçirdiği kaza

BU ŞİRİN İKİLİ, MEMPHİS’İN TEDAVİSİNDE BİRLİKTE HAREKET EDİYOR

Juliet henüz 6 aylıkken Memphis ile tanıştı ve anında bağlandılar. Juliet bu güzel kıza yardım etmek için özel eğitim almaya başladı. Eğitim süresince de ikili sık sık bir araya geldi ve aralarında imrenilesi bir dostuk gelişti. 1.5 yıl süren eğitimin sonucunda Juliet, Memphis’e her anlamda yardım etmeye hazır bir hale geldi. Geçtiğimiz Şubat ayından itibaren de birlikte yaşamaya başladılar.

Juliet’in eğitmeni Earhart, “Juliet’e kapıları açmayı, Memphis’e ihtiyacı olan eşyaları getirmeyi ve gerekirse annesine haber vermeyi öğrettik. Aynı zamanda derin baskı terapisi ile Memphis’in kaygı ataklarını dindirmesine yardımcı oluyor. Bir yandan da kızımıza koşulsuz sevgi vererek büyüyüp serpilmesinde onun hep yanında yer alıyor.” dedi.

Memphis’in annesi ise, kızı ve patili dostu hakkında: “Memphis’in içindeki güç her defasında beni şaşkına çeviriyor. Yüzünde daimi bir gülümseme var. Bu gülümseme o kadar anlamlı ve iç ısıtıcı ki! Juliet ile dostlukları ise benzersiz. Bundan daha iyi bir ikili düşünemezdim herhalde. İnsanlar Memphis’in fiziksel sorunlarına odaklanıyor fakat onun psikolojik desteğe de ihtiyacı var. Juliet bu konuda kızıma güç veriyor.” dedi.
Sence de çok güzel değiller mi? Şifa ve huzur dileklerimizle…

Paylaşan heymypet