Sadece Evini Bir Kediyle Paylaşanların Anlayabileceği 10 Kedi Gerçeği

Meraklı, vurdumduymaz, başına buyruk, sırnaşık, kıpır kıpır, uyuşuk, bir öyle, bir böyle, ne onlarla ne onlarsız… Her zaman sürprizlerle dolu! Aslında evini bir kediyle paylaşmayı keyifli yapan da tam olarak bu: iyisiyle kötüsüyle her şey! 

evde kedi beslemek

10 KEDİ GERÇEĞİ!

Evde kedi beslemek konusunda uzman mısın? Sana sadece evini bir kediyle paylaşanların anlayabileceği eğlenceli, garip ve bazen de endişelendirici gerçeklerden bahsedeceğiz.

ÜZERİNİN TÜY İÇİNDE KALMADIĞI TEK BİR GÜN BİLE OLMAZ

Kıyafetlerini kedi tüyünden arındırmaya çalışmak, çabalamaya değmeyecek bir hale gelir. Tüy toplayıcı rulo kullanmak, özel vakumlayıcı aletler sakın almak, koyu renkli kıyafetler giymekten kaçınmak gibi pek çok çözüm yolu denemişsindir eminiz; ancak bir yerden sonra umursamayı da, uğraşmayı da bırakmışsındır. Hem zaten kıyafetlerinin üzerinde sevimli ev arkadaşının izlerini taşımak çok romantik değil mi?

evde kedi beslemek

DEKORASYON HAYALLERİNDEN VAZGEÇMİŞSİNDİR

Evde kedi beslemek konusunda uzman olanlar bilir! Eğer internetin bize öğrettiği bir şey varsa, o da kedilerin herhangi bir yüzeyin üzerindeki herhangi bir eşyayı mutlaka yere atacağı gerçeğidir! Sehpana güzel bir örtü mü sermek istiyorsun? I-ıh, olmaz çünkü kedin tüm dekoratif rüyalarını kabusa çevirmek için hazırda bekliyor olacaktır. Mutfak tezgahına taze çiçekler mi koymak istiyorsun? Bizce bu fikri bir daha düşün. Telefonunu sehpanın kenarına mı bıraktın? Geçmiş olsun! Yeni bir telefon bakmaya başlasan iyi edersin.

YÜZÜNÜ KEDİ POPOSU KAPLADIĞINDA İSTİFİNİ BOZMAZSIN

Bunu söylemenin başka bir yolu yok: Evini bir kediyle paylaşanlar, kedilerin poposunu yüzünde hissetmeye aşinadır. Biraz garip bir his olmasına karşın, aslında kedinin poposuyla yüzünü kaplaması iyi bir şey. Bu, senden hoşlandığı anlamına gelir!

evde kedi beslemek

TUVALET KAĞITLARINI KEDİNDEN SAKLAMAK ZORUNDASIN

Hangi marka tuvalet kağıdı kullanırsan kullan, eğer tuvalete girdiğinde tuvalet kağıdı bitmiş şekilde kalakalmak istemiyorsan tuvalet kağıtlarını kedinden saklamak zorundasın. Esas soru şu: Sence kedin ne yaptığının farkında ve aslında senin acı çekmenden mi hoşlanıyor?

KEDİLER SIKLIKLA UYURLAR… (SENİN UYUMA SAATLERİN HARİCİNDE)

Görünüşe göre kediler uyumayı oldukça seviyor ve sıklıkla da uyuyor. Peki ne zaman uyumuyor? Elbette senin uyuduğun zamanlarda! Kediler, tam da senin uyku saatlerinde günlük egzersizlerini yapmaya, duvarları tırmalamaya ve üzerine tırmanmaya bayılırlar.

evde kedi beslemek

SENİN ÖZENE BEZENE ALDIĞIN YATAKTANSA KARTON KUTULAR DAHA CAZİPTİR

Kedilerle ilgili komik gerçekler arasından kedilerin kutu aşkını aslında herkes bilir. Kedine en mükemmel yatağı alabilmek için çok vakit harcadın. Binlerce yorum okudun, malzeme olarak kedinin cildini tahriş etmeyecek organik pamuk tercih ettin ve hatta kendini ekstra rahat hissedebilmesi için onun boyuna uygun yastıklar bile buldun. Peki o ne mi yaptı? Eve her kargo geldiğinde karton kutuların içine atlayarak sana, karton kutuların senin özene bezene aldığın yataktan daha iyi olduğunu göstermekten çekinmedi.

KEDİN SENDEN DAHA KALİTELİ YİYECEKLERLE BESLENİR

Sen paketli gıdalar tüketirken kedin yüksek kalibreli, glutensiz, GDO’suz, organik yiyeceklerle beslenir. Ve bazen de memnuniyetini göstermek için kaliteli mi kaliteli yiyeceklerini evin bir köşesine öylece atıverir.

KEDİNİN EVİN PATRONU OLDUĞUNU KABUL ETMİŞSİNDİR

Rol yapma zahmetine girmene bile gerek yok. Kedili bir evde kimin patron olduğunu herkes bilir. İpucu: En sevdiği şey eşyaları yere atmak, sen iş yaparken bilgisayarının üstüne oturmaya çalışmak ve boşluğa bakıp durmaksızın miyavlamak.

KEDİLERDE ‘KİŞİSEL ALAN’ DİYE BİR KAVRAM YOKTUR

Kediler popolarını insanların yüzüne onlardan hoşlandıklarını göstermek için koyarlar. Kimseye hiçbir kişisel alan bırakmayarak hem sevgilerini hem de evin patronu olduklarını göstermeye çalışırlar.

KEDİNİN SANA SARILMAK MI YOKSA SENİ ISIRMAK MI İSTEDİĞİNİ ASLA BİLEMEZSİN

Koltukta kedine sarılıp yatmaktan daha güzel bir şey olamaz. Ta ki sen tek bir yanlış yapana dek… kedin çileden çıkar, ısırmaya başlar ve kendini evin başka bir odasına atar.

Paylaşan heymypet