Evcil Hayvanlar Hakkında 5 Harika Anime & Manga

İster bir kedinin güneşte uyuklaması, ister bir köpeğin oyuncaklarıyla oynaması olsun, evcil hayvanların günün tadını çıkarışını izlemek kadar rahatlatıcı ve eğlenceli çok az şey vardır. Hayatları çok basit ve neşeli görünebildiğinden, evcil hayvanlar, en çekici ve sevimli özelliklerini vurgulayabilen, kaygısız hayatlarından kesitler içeren anime ve manga serilerinin odak noktasıdır.

anime manga

Kediler, hayvanlarla ilgili anime ve manga serilerinde en yaygın kullanılan evcil hayvanlardan biridir. Çünkü kişilikleri maceralar, tatmin edici ilişkiler ve ara sıra yaşanan dramalar için çok uyumludur. Ancak hayvan severler için sevimli anime ve manga serileri, kedilerden hamsterlere ve penguenlere kadar her türden hayvana odaklanıyor. Biz de hayvanlara odaklanan en keyifli manga ve animeleri sizler için derledik.

With A Dog AND A Cat, Every Day Is Fun  (Bir köpek ve kedi ile her gün eğlenceli)

With A Dog AND A Cat, Every Day Is Fun

With a Dog AND a Cat, Every Day is Fun, Hidekichi Matsumoto’nun bir manga serisi. Başrolleri Inu-kun adlı bir köpek ve Neko-sama adlı bir kedi paylaşıyor. Inu-kun tasasız bir iyimserlik ve neşenin resmiyken, Neko-sama göz korkutucu derecede yoğun ve aktif bir kedi. Inu-kun’u kendine benzetmeye çalışıyor.

Farklılıklarına rağmen Inu-kun ve Neko-sama iyi anlaşıyorlar ve evde birlikte vakit geçirmekten keyif alıyorlar. Faklı kişilikleri, günlük maceralarını hem hayvan severler hem de evcil hayvan ebeveynleri için komik ve tanıdık bir manzara haline getiriyor.

 

Junji Ito’s Cat Diary: Yon & Mu (Junji İto’nun Kedi Günlüğü: Yon & Mu)

Junji Ito’s Cat Diary: Yon & Mu

Junji Ito, en çok korku mangalarıyla tanınmasına rağmen, Junji Ito’nun Kedi Günlüğü: Yon & Mu, nişanlısının yanına taşındıktan sonra kedi sahibi olan Ito’ya dair otobiyografik bir hikaye. Manga, Ito’nun lanetli görünümlü bir kedi olan Yon için yeni evini kedilere karşı korumak zorunda kalmasıyla başlıyor. Ancak Mu adında tüylü bir kediyi evlat edinip iki hayvanla da arkadaş olmak istediğini anlayınca her şey değişiyor.

 

A Man & His Cat (Bir Adam ve Kedisi)

A Man & His Cat

Hayatının ilk yılında evcil hayvan dükkanında göz ardı edilen tombul bir kedi, karısını kaybettikten sonra boş bir eve dönen yaşlı bir beyefendi tarafından nihayet evlat ediniliyor. Adamın daha önce hiç kedisi olmamış. Bununla birlikte, kedi ve adam birlikte yeni bir arkadaşlık hayatına mutlu bir şekilde uyum sağlıyorlar.

Umi Sakurai’nin yazdığı A Man & His Cat, kayıp ve yalnızlık gibi daha ağır temalara değinirken, daha duygusal sahneleri, kedinin yeni hayatını sevmeye başlamasını konu alıyor.

She And Her Cat (Kız ve Kedisi)

She And Her Cat

Kız ve Kedisi, zor bir dönemden geçiyor gibi görünse bile sahibine olan sevgisini ifade etmek için kedinin bakış açısını kullanan Makoto Shinkai tarafından yönetilen siyah beyaz bir kısa film.

Hamtaro

hamtaro

Ritsuko Kawai’nin kısa bir manga serisine dayanan Hamtaro, Hamtaro adlı turuncu ve beyaz bir hamsterı ve onun Ham-Hams adlı bir grup başka hamsterla olan maceralarını konu alıyor.

Hamtaro’nun koşuşturup en sevdiği ikramların tadını çıkarmasını izlemek kendi başına eğlenceli. Ancak Ham-Ham’ların geri kalanının maceraya kattıkları onu eşsiz kılıyor.

Paylaşan heymypet