Evcil Hayvan Anneliği Yapmanın En Güzel 7 Yönü

Kedi, köpek, sürüngen, kuş, balık, kemirgen ve daha niceleri… Evcil hayvan ebeveyni oher yönden besleyici ve şükran duyulası bir durum. Hele ki evcil hayvan anneliği!

evcil hayvan anneliğinin en güzel 7 yanı

Evcil hayvan anneliği yapmanın birçok harika yönü var. Sonuçta bir canı ailene kabul ediyor, adeta onunla nefes alıyor, üzerine titriyor ve onu canından çok seviyorsun. Bu hisleri yaşamak zaten tek başına yeteri kadar ödüllendiriciyken, bir de üzerine:

1) Karşılıksız Sevgi Görürsün 

Hayvanlar sevgi gösterme konusunda biz insanlardan bir adım ötedeler. Onlar seni sevmek için bir sebep duymazlar. Aksine, sen kim olursan ol ve ne yaparsan yap sana devasa bir sevgi beslerler.

2) Asla Yalnız Kalmazsın

Evcil hayvanın iyi zaman kötü zaman fark etmeksizin hep senin yanında olur. Bir evcil hayvan annesi olarak hiçbir zaman yalnız kalmazsın çünkü can dostlarımız her daim peşinde koşturur! (Hatta tuvalette bile.)

3) Mutsuzluğuna Derman Olurlar

Mutsuz musun? Ya da hasta? Evcil hayvanın anında yanında! Hayvanlar annelerinin enerjisini hissetme konusunda çok başarılıdır. Anneleri fiziksel veya zihinsel olumsuzluklarla mücadele ediyorsa hemen anlarlar. Sonra da annelerini mutlu etmek için kırk takla atarlar!

EVCİL HAYVAN ANNELİĞİNİN GÜZELLİKLERİ SAYMAKLA BİTMEZ

4) Yeni İnsanlarla Tanışmana Yol Açarlar

Evcil hayvan anneliğinin en güzel yanlarından biri, tıpkı kendileri gibi evcil hayvanlarına derin bir sevgi besleyen diğer insanlarla tanışmak. Bu sayede gerek hayvanlar, gerek ise annelik üzerine konuşabilecekleri bir çok insanın dünyasına kapılar aralanır.

5) Fiziksel Olarak Zinde Kalırsın

Bir evcil hayvanın varsa, hangi tür olursa olsun seni bekleyen birçok fiziksel iş var demektir! Bu sayede günlük fiziksel aktivitelerini aksatmamış olursun.

6) Zihinsel Olarak da Zinde Kalırsın

Evet evet, evcil hayvan anneliği zihnini sık sık meşgul tutar! “Yahu bu çocuk neden böyle davranıyor?” “Onu nasıl eğlendirebilirim?” “Acaba perdelere tırmanmaması için ne yapmalı?” gibi birçok soruya kafa yorman gerekiyor, haksız mıyız?

7) Evcil Hayvanlar, Bizlere Şükür Duymayı Öğretir

Evcil hayvanınla geçirdiğin zamanı gözünün önüne getir. Onun hayatına kattıklarını ve onunla yaptığın tüm aktiviteleri bir düşün. Seni “iyi ki varlar, şükür ki evcil hayvan anneliği yapabiliyorum” demekten ne alıkoyabilir ki?

Evcil hayvan anneliğinin daha birçok güzel yönü var. Mutlaka atladıklarımız oluyordur. Mesela tansiyona iyi geldiğine değinmedik dahi!

Paylaşan heymypet