Ev Yapımı Tavşan Oyuncakları İle Dostunu Mutlu Et!

Hangi evcil tavşan ebeveyni ev yapımı tavşan oyuncakları ile kemirgen dostunun keyfine keyif katmak istemez ki! Üstelik tavsiye ettiğimiz oyuncakları yapmak epey basit, hiç endişelenmene gerek yok. Yazımızı oku yeter!

ev yapımı tavşan oyuncakları

Tavşanların oyuncu hayvanlar olduğunu görünce birçok evcil tavşan ebeveyni epey şaşırıyor. Dostlarımızın bu özelliği biraz gölgede kalmış galiba. Halbuki güzel zaman geçirmelerine fayda sağlayacak bir iki oyuncak tutuştur ellerine. Sonra da izle gör dostumuz o oyuncaklarla nasıl, ne denli büyük bir keyifle oynuyor! Durum buyken dostlarımızı oyundan mahrum bırakmamak için ev yapımı tavşan oyuncakları harika bir çözüm sağlıyor. Bu oyuncaklar hem basit, hem de hesaplı çünkü!

Oyuncaklar dostunu gerek fiziksel, gerekse zihinsel olarak aktif tutar. Canı sıkılan bir tavşan etrafa zarar vermeye başlar, kilo alır ve depresyona girer. Yalnız, tavşanlar oyuncakları sık sık çiğner. O yüzden ona vereceğin oyuncakların güvenli olmasına dikkat etmen lazım. Bizim tavsiyemiz, çeşitli maddelerden yapılan farklı oyuncaklar yönünde. Tabii deneyip dostunun en sevdiği oyuncak çeşidini bulmak sana kalmış. Bu deneme sürecinde aşağıdaki listemiz sana yardımcı olacak.

EV YAPIMI TAVŞAN OYUNCAKLARI

evde tavşan beslemek

Ev yapımı tavşan oyuncakları birçok çeşitte olabilir, olay biraz da yaratıcılığına kalmış. Dostunun bu oyuncak fikirlerine tepkilerini ölç ve en beğendiklerini bir köşeye ayır. Gelelim listemize:

  • Tuvalet kağıdı rulosu
  • Dostunun içine sığabileceği boyuttaki kağıt çantalar
  • 2-3 tavşanın sığabileceği genişlikte bir girişe sahip karton kutu, ayakkabı kutusu.
  • Kediler için de kullanılan hasır sepetler, tüneller ve hasır toplar
  • Orta büyüklükte sert plastik toplar
  • Havlular
  • Kırpılmış yazısız kağıtla dolu dostunun sığabileceği bir kutu
  • İlaçlanmamış elma ağaçlarının taze dalları
  • Kurumuş kozalaklar

Bizim tavsiyemiz, bunların hepsini denemen yönünde. Nitekim evcil tavşanlar için çeşitlilik demek, dostumuzun aklını ve bedenini daha sık kullanması demek. Bu da onun sağlığı için her anlamda faydalı.

Çok basit bir örnek verelim. Yukarıdaki kırpılmış kağıtlarla dolu kutunun zeminine ödül mamaları gizle. Sonra bırak patili dostumuz bu kutuyu keşfetsin. Bir müddet sonra ödül mamalarına ulaşacak illa ki. Böylesi durumlarda dostumuzun yaşayacağı mutluluğun tarifi yok. Kendi emeğiyle ve aklıyla mamaya ulaştığında daha da tatmin olacak çünkü. Bir müddet sonra bir bakmışsın, keyiften dört köşe olup Binky yapan bir tavşanın olmuş!

Bu arada konuyla bağlantılı olarak, olmazsa olmaz tavşan kafesi aksesuarlarına bir göz atmaya ne dersin? Belki kaçırdığın bir iki önemli nokta vardır, belli mi olur… Yazımıza buradan ulaşabilirsin!

Paylaşan heymypet