Engelli Gencimiz Her Gün Sokak Hayvanlarını Besliyor

Bu yürek ısıtan hikayenin baş kahramanı: 21 yaşındaki Uğur Avcı. Azmi ve adanmışlığı ile hepimiz için örnek alınası bir insan Uğur. Umarız ki yolundan hiç şaşmaz!

AW241206

Bitlis’in Ahlat ilçesinde yaşayan Uğur Avcı, inanılmaz işler başarıyor! Serebral palsi hastası olan 21 yaşındaki gencimiz, kelimenin tam anlamıyla bir hayvansever. Önce dostlarımız için “birpatiahlat” hesabından bağış kampanyaları düzenliyor. Sonrasında ise şehri karış karış dolaşarak etrafta mama istasyonları kuruyor. Her gün akülü aracıyla 40 kilometre kat ediyor engelli gencimiz! Sadece bununla kalmayarak, ihtiyacı olan patili dostlarımızı sahiplendirme görevini de üstleniyor. Bu güzel insan daha ne yapsın?

AA’nın haberine göre sokak dostlarına “can dostlarım” diye hitap eden Uğur Avcı, çocukluğundan beri bu işi kendine görev edindiğini söylüyor. Ona bu zorlu yolculukta babası ve hayvansever gönüllüler de destek oluyor. Özellikle sac mama istasyonlarını tekrar doldurmak için yardıma ihtiyacı oluyor.

Fotoğraf: İHA

ENGELLİ GENCİMİZİN HİKAYESİNİ AĞZINDAN DİNLEYELİM 

“21 yaşındayım doğuştan serebral palsi hastasıyım. Yanıma mamalarımı alıp akülü aracımla sokak sokak dolaşıp hayvanları doyurmaya çalışıyorum. Birçok farklı noktaya gidip yol kenarlarına, çöp kovaları diplerine mamalar bırakıyorum. Ama akülü aracımla birçok uzak bölgeye her gün gidemediğim için hayvan severlerin ve sponsorların desteğiyle artık mama istasyonları kurmaya başladım. Sponsor destekleri arttıkça istasyon sayısını da artırmayı düşünüyorum. Şu ana kadar 8 farklı bölgeye istasyon kurulumu yaptık. Bu sayede hayvanları daha uzun süreli doyurabiliyoruz. Aynı zamanda daha fazla hayvan besleniyor.

Gönüllü arkadaşların desteğiyle sağ olsunlar benim ulaşamadığım yerlere onlara mama desteği sağlıyorum onlarda istasyon dolumlarını yapıyorlar. Bu şekilde bir düzen kurduk bir şekilde bütün hayvanlara yetmeye yetişmeye çalışıyoruz. Bunun yanında zorlandığımız zamanlarda oluyor. Bunları da sağ olsunlar sponsorlar desteği ile aşmaya çalışıyoruz. Sosyal medyada birçok platformda “birpatiahlat” adından sayfamız var. Bu platformalarda hayvanlar için istasyon kurulumu, mama temini, veteriner masrafları gibi farklı konularda destek topluyorum. Ayrıca kendi yaptığım el ürünler ve bazı ürünlerin satışından elde ettiğim gelirlerle sokak hayvanları için farklı çalışmalar yapmaya çalışıyorum. Destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Az çok demeden herkesin desteğini bekliyoruz” diyerek hepimize sesleniyor.

Engelli gencimiz Uğur’un bu ilham verici hikayesi bizi gerçek anlamda etkiledi. Aynı şekilde, pırlanta gibi bir kalbe sahip bir başka insanın hikayesini buradan okuyabilirsin! 

Paylaşan heymypet